Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Spor ASKF ye verilecek 1 trilyonu sahiplenen yok

ASKF ye verilecek 1 trilyonu sahiplenen yok

Giriş Tarihi: 3 Aralık 2010 Cuma 20:14
ASKF ye verilecek 1 trilyonu sahiplenen yok

Şanlıurfa İl Genel Meclisi tarafından ASKF 1 Trilyon para aktarılma kararı kamuoyunda tartışılmaya devam ediyor.

İl Genel meclisi basın açıklamasında İl Genel Meclisi, ASKF’ya 1 Trilyon yardımı kabul etmiş oldu. Ancak kabul oyu verilirken yetki Vali Nuri Okutan tarafından da onaylanması istendi denilmesi üzerine Valilikten yalanlama geldi.

İşte Valiliğin açıklaması;

Bir süredir kamuoyunu meşgul eden ASKF’nin İl Özel İdaresi’nden yardım talebiyle ilgili haberler basınımıza yansımaktadır. Sürecin doğru anlaşılması ve aktarılması adına ifade etmek isteriz ki, ASKF Şanlıurfa Valiliği’ne başvurarak yardım ve destek talebinde bulunmuştur. Şanlıurfa Valiliği tarafından söz konusu talep, karar mercii olan İl Genel Meclisi’ne havale edilmiştir. Basınımızda, aynı zamanda “İl Genel Meclisi söz konusu kararı Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan’a havale etti” şeklinde yansımalar olmuştur.  Teknik olarak İl Genel Meclisi’nin böyle bir uygulama yapması mümkün değildir.  Meclis, yetkisini kullanarak yardımın yapılıp yapılmayacağına karar verecektir. Çıkacak sonuç meclisimizin kararı olacaktır. Ayrıca henüz valiliğimize ulaşmış böyle bir karar metni de söz konusu değildir.

Kamuoyunun bilgilerine sunulur.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Beşiktaş Şenol Güneş için kararını verdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com