Advert
Advert
Advert

Askeri üste kanlı kavga

Askeri üste kanlı kavga
Askeri üste kanlı kavga

DATÇA Hava Radar Mevzi Komutanlığı Alarm İskan Tesislerinde vatani görevini yapan er A.K. (20), cinnet getirerek, aralarında anlaşmazlık bulunan üst devre erler Ömür Canca (21) ve Tevfik Cebeciyi (21) gece koğuşta uyudukları sırada G-3 piyade tüfeğiyle vurarak şehit etti.

Olay, saat 01.40da, Datça ilçe merkezine 5 kilometre uzaklıktaki, Knidos Antik Kenti yolu üzerinde bulunan 107 Nolu Datça Hava Radar Mevzi Komutanlığı Alarm İskan Tesislerinde meydana geldi.

EZİYET ETTİĞİNİ ÖNE SÜRDÜĞÜ ÜST DEVRELERİNE KURŞUN YAĞDIRDI

Gece nöbet yerini terk eden Konya nüfusuna kayıtlı er A.K., daha önce tartıştığı üst devrelerden Rizenin Pazar İlçesi doğumlu er Ömür Canca ve Antalyalı er Tevfik Cebecinin kaldığı koğuşa geldi. Cinnet getirdiği belirtilen er A.K. nöbet silahı G-3 piyade tüfeği ile kendisine eziyet ettiklerini öne sürdüğü Ömür Canca ve Tevfik Cebeciye kurşun yağdırdı.

Ömür Canca başına ve omuzuna, Tevfik Cebeci ise kalbine ve karnına isabet eden ikişer mermiyle olay yerinde hayatını kaybetti. A.K. ise gözaltına alındı. Datça Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. Cenazeler otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Üç erin birkaç gündür kıdem meselesi yüzünden tartıştığı, A.K.nın sürekli kendisinden üst devre olan Canca ve Cebeciden şikayet ettiği öğrenildi.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!