Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Magazin Askerde çocuğu olana ayda 250 TL maaş geliyor!

Askerde çocuğu olana ayda 250 TL maaş geliyor!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin haftalık olağan grup toplantısında yaptığı konuşmasında şehit yakınlarına, gazilere, terör mağdurlarına ve askerde çocuğu olanlara müjde üstüne müjde verdi.

Giriş Tarihi: 16 Nisan 2013 Salı 12:20
Askerde çocuğu olana ayda 250 TL maaş geliyor!

Başbakan Erdoğan, 'Çözüm Süreci'nde şehitlerin hatırasına gölge düşürmeyeceklerini belirterek, şehit ailelerinin kendilerine emanet olduğunu söyledi. Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde Şehit yakınları ve Gaziler dairesi kurduklarını ve onlardan gelen talepleri dikkate alarak bir takım düzenlemeleri kanunlaştırarak bugünden itibaren hayata geçireceklerini söyledi.

Erdoğan, şehit yakınlarına, gazilere, terör mağdurlarına ve askerde çocuğu olanlar için bir dizi müjdeli uygulamayı hayata geçirdiklerini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

''Şehit yakınları ve gazilerimiz için bugünden itibaren yeni bir düzenleme başlatıyoruz. Şehit yakınlarına verilen istihdam hakkını 2'ye çıkardık. Vazife malulü yakınlarına ise 1 istihdam hakkı vereceğiz. Terör saldırılarında hayatını kaybetmiş veya malül olanların yakınlarına da 1 istihdam hakkı geliyor. Bu vatandaşlarımız sosyal güvenceleri olsun veya olmasın maaşa da bağlanacak.

Vazife malullüğü kapsamında eğitim yardımı da yapacağız. Tüm şehit yakınları ve gazilerimiz su ve elektrik indiriminden yaralanacak. Oğlu askerde olan yardıma muhtaç ailelere çocuğu askerde olduğu süre boyunca ayda 250 TL para ödenecek. Belediyelerin yardım yapma yolunuda açık bırakacağız. Son olarak 65 yaşını aşmış muhtaç vatandaşlarımız ve engelliler için maaş kapsamını da genişletiyoruz.''

Kaynak: Haber7

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com