Advert
Advert
Advert

Asımın nesli için Milli Eğitim o uygulamayı zorunlu yaptı

Milli Eğitim müfredatındaki yanlışlardan dolayı gençliğe iyi eğitim veremeyen Türkiye'de güzel bir gelişme daha yaşandı. Asımın Neslini yetiştirmek için Milli Eğitim Bakanlığı devreye girdi. Artık yeni yapılan okullarda mescit zorunlu olurken bu uygulamanın diğer resmi kurumlara örnek olmasını kamuoyu bekliyor.

Asımın nesli için Milli Eğitim o uygulamayı zorunlu yaptı
Asımın nesli için Milli Eğitim o uygulamayı zorunlu yaptı admin

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı yayımladığı yeni yönetmelikle okullarda, eğitim kurumları ve pansiyonlara ilişkin açma, kapatma ve ad verilmesine ilişkin usul ve esaslar yeniden düzenlendi. 

Yeni yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmeliğe göre eğitim kurumlarında abdesthane ve mescit zorunlu hale getirildi.

Söz konusu madde şöyle: 

"Her kurumda yeteri kadar müdür yardımcısı odası, idari oda, abdesthane, doğal aydınlatmalı uygun mekânda kadın ve erkek için ayrı ayrı olmak üzere mescit, mutfak/ yemekhane /kantin/ kafeterya, teshin/ısı merkezi, su deposu, sistem odası, ilgili mevzuatına göre sığınak, depo/araç-gereç odası/arşiv odası, kurumun türüne göre yeterli sayıda tuvalet ve lavabo, ayrıca pansiyonlar hariç her kurumda müdür odası bulunması.''şeklinde yeniden düzenledi.

okullarda mescit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Demarlo     2017-07-21 aro je robna marka metro cc i samo se moze kupiti u njihovim obk#atimj&e8230;. A moj prvi naredni odlazak u niski metro bice iskoristen za kupovinu ovih maramica. video sam ih, postoje, ali mi se pakovanje cinilo preglomazno, 72 komada, dal nece da izvetre kad se otvore i to.. sad kada sam procitao da se koriste za ovu namenu, vrlo rado cu ih kupiti…
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!