Advert
Advert
Advert

Asılsız ihbarları kim veriyor?

Asılsız ihbarları kim veriyor?
Asılsız ihbarları kim veriyor?

Şanlıurfa’da geride kalan bir ay itibari ile polise verilen bazı ihbarlar Şanlıurfa polisini seferber ederken Verilen ihbarların birçoğunun asılsız çıkmasının ardından akıllara; “Birileri polisi mi aldatıyor?” sorusunu getirdi.

 

Şanlıurfa’da geride kalan bir ay itibari ile polise verilen bazı ihbarlar Şanlıurfa polisini seferber ederken Verilen ihbarların birçoğunun asılsız çıkmasının ardından akıllara “Birileri polisi mi aldatıyor?” sorusunu getirdi.

 

Özellikle dün(02.10.2011) uygulama yapan polise, seyir halindeki bir araçta bulunan şahıslar tarafından  ateş açıldığı ve aracın Şanlıurfa’ya giriş yapmakta olduğu ihbarını alan güvenlik güçleri,  Şanlıurfa’nın tüm giriş çıkışlarında kontrol noktaları oluştururken özel harekât polislerinin de desteği ile birçok noktada güvenlik kordonu oluşturarak,  ihbarda söz konusu olan araç durdurularak didik didik arandı.

 

Verilen ihbarlar sonrası bazı araçlar durdurulurken yapılan incelemeler sonucunda herhangi bir bulguya rastlanmadı. Son zamanlarda yaşanan ve Şanlıurfa polisini bu denli seferber eden ve asılsız çıkan ihbarların bazı suç örgütlerinin kendi geçiş noktalarını temizlemek ve polisi farklı araçlara yönlendirerek geçişlerini kolaylaştırmak ya da farklı planlarla suç işleyip işlemedikleri, gibi durumları  akıllara getirdi. 

 

Konuyla ilgili her hangi bir açıklama yapılmazken, edinilen bilgililere göre güvenlik güçlerinin gelen asılsız ihbarlarla ilgili geniş çaplı araştırma yaptığı öğrenildi.

Adnan Çelik / GAPHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu