Advert
Advert
Advert

Aşçılık Kursu'nda Sertifika Heyecanı Yaşandı

Aşçılık Kursu'nda Sertifika Heyecanı Yaşandı
Aşçılık Kursu'nda Sertifika Heyecanı Yaşandı

Şanlıurfa Lokantacı Köfteci ve Tatlıcılar Esnaf Odası, Şanlıurfa Belediyesi ve İŞ-KUR İl Müdürlüğü işbirliğinde bayanlara yönelik yürütülen “Aşçılık Kursu”nu başarıyla tamamlayan 25 kursiyere sertifikaları düzenlenen törenle dağıtıldı.

     Şanlıurfa Belediyesi’nce tahsis edilen Haleplibahçe Taziye ve Çorba Evi’nde 3,5 ay süren kursu başarıyla tamamlayan 25 bayan, sertifikalarını Belediye Başkan Yardımcısı M.Fevzi Yücetepe, İŞ-KUR İl Müdürü Necdet Karasevda, Şanlıurfa Lokantacı Köfteci ve Tatlıcılar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Kaçak ve diğer davetlilerin elinden aldı.

     Şanlıurfa Lokantacı Köfteci ve Tatlıcılar Esnaf Odası tarafından hazırlanan proje kapsamında açılan “İstihdam Garantili” aşçılık kursuna katılan 25 bayan, bundan sonraki süreçte yöresel yemekleriyle ünlü Şanlıurfa’da “Kalifiye Eleman” olarak çalışabilecek.

    Kursa katılan 25 bayanın Urfa’da hizmet veren 13 ayrı işletmede görev alacağını belirten Şanlıurfa Lokantacı Köfteci ve Tatlıcılar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Kaçak, 3,5 ay süren kurs boyunca, ayrıca kursiyerlere günlük olarak 15 TL ücret ödendiğini söyledi.

    Projenin finansmanı karşılayan Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) İl Müdürü Necdet Karasevda törende yaptığı konuşmada Urfa’da açılan bu kurs sayesinde yemek kültürünün yaşatılmaya çalışıldığını ifade etti.

     Karasevda, “Kursu tamamlama başarısı gösteren kursiyerlerimizi teker teker kutluyorum. İstihdam garantili bu kursa katılan bayanlarımız henüz kurs tamamlanmadan iş bulma başarısı göstermişlerdir. Kursiyerlerimizin bir yerde çalışmasalar bile kendi evlerinde bundan sonraki nesillere bu yemekleri aktarmış olmaları bile bizleri mutlu etmektedir” dedi.

    Şanlıurfa’nın inanç ve kültür turizminde önemli bir merkez olduğunun altını çizen Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Fevzi Yücetepe ise bu kentte yaşayan ve bu kenti gezmeye gelen yerli ve yabancı turistler için hijyen kurallarının büyük önem taşıdığını söyledi.

    Kurs sayesinde işletmelere kalifiye eleman yetiştirildiğini, bu elemanların görev aldıkları işletmelerde hijyen kurallarına büyük önem vereceklerini belirten Yücetepe, “Şanlıurfa Belediyesi olarak böyle bir projede yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Kentimiz turizm kenti. Turizmin yanı sıra kültürel zenginlikleri olan Urfa’da yemek kültürü ise oldukça zengindir. Bu yüzden özellikle yemek kültürünün gerek halkımıza gerekse de konuklarımıza aktarılmasında hijyen önemli bir etkendir. Şanlıurfa’daki genç nüfusu bu ölçüde yetiştirmek bence en önemli görevlerden birisidir. Şanlıurfa’da ihtiyacı hissedilen kalifiye elemanların yetiştirilmesinde herkes üzerine düşen görevi eksiksiz bir şekilde yerine getirmelidir. Aşçılık kursunun açılmasında ve günümüze getirilmesinde emeği geçen herkese Şanlıurfa Belediyesi adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

      Şanlıurfa Lokantacı Köfteci ve Tatlıcılar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Kaçak, projeye katkılarından dolayı Şanlıurfa Belediyesi’ne, İŞ-KUR İl Müdürü Necdet Karasevda’ya birer şükran plaketi takdim etti.   

     Törenin sonunda, kursiyerler tarafından hazırlanan birbirinden güzel birçok yemek ve tatlı, davetlilere ikram edildi.  

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması