Advert
Advert
Advert

Arusoğlu; Bozova Şanlıurfa’nın incisi olacak

Şanlıurfa Bozova Belediye Başkanı Hasan Arusoğlu,ilçede kilitli parke çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Arusoğlu; Bozova Şanlıurfa’nın incisi olacak
Arusoğlu; Bozova Şanlıurfa’nın incisi olacak
2012 yılının sonunda kilitli parke çalışmalarımız bitiyor bundan sonra çamurlu mahalle kalmayacak” dedi.

Bozova Belediye Başkanı Hasan Arusoğlu Bozova’da devam eden çalışmalarla ilgili Olay Gazetesine değerlendirmelerde bulundu. Olay’ın sorularını cevaplayan Başkan Arusoğlu, ilçede 50 bin metre karelik kilitli parke taşının ihalesini yaptıklarını belirtti.

Bozova çok değişti

Bozova’nın çok değiştiğini ifade eden Arusoğlu; “Bozova’ya gelen vatandaşlar çok şaşırıyor.Bozova’nın çok değiştiğini söylüyorlar” dedi.

Arusuğlu, ilçeye spor komplesi yapacaklarını dile getirerek şunları söyledi;

Parke çalışmaları Yaz ayında bitecek

“Kışın 25 bin mertek karelik parke taşı ihalesi yapılacak.Parke çalışmaları yaz ayınca bitecek. Bozova çamurdan kurtulacak. İlçede kanalizasyon sorunlarımız bitti. Bozova’da su arıtma tesisinin ihalesini yaptık. Kamu kurumlarımızda bazı eksiklerimiz var.bu sorunlarda yakında Allah’ın izniyle bitecek. İlçeye spor komplesi yapmayı düşünüyoruz.Bakan Faruk Çelik’e Bozova’nın bir spor komplesine ihtiyacı var dedim.Sayın Bakanımız konuya sıcak baktı.Spor komplesi için ilçede yer tahsis edildi.”

Bozova’da gecekondu kalmayacak

Bozova Belediye Başkanı Hasan Arusoğlu, Bozova’da çok sayıda gecekondu olduğunu söyledi.

İlçede gecekondu için tedbir aldıklarını ifade eden Arusoğlu şunları söyledi;

“İlçede çok sayıda tapusuz ev var.Bozova’da gecekondu evlerinin kaldırılması için ancak devletimiz ilçedeki vatandaşlara ücret ödemesi lazım.Vatandaşlarla ben bizzat konuştum.Herkes razı oluyor.Konuyu Milletvekilimiz ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’a ilettim.İki Bakanımız bu konuya sıcak baktılar.Hükümetimiz bu evleri kamulaştırırsa çok iyi olur.Eğer Bozova’da kentsel dönüşüm gerçekleşirse Şanlıurfa Büyükşehir olursa iddia ediyorum Şanlıurfa Bozova arası tamamen kapanacak.”

Bozova pilot bölge olmalı

Bozova Belediye Başkanı Hasan Arusoğlu, Bozova’dan deprem fayı geçtiğinden dolayı ilçenin pilot bölge olması gerektiğini vurguladı. Konuyla ilgili çalışmaların devam ettiğini dile getiren Başkan Arusoğlu şunları kaydetti:

“Yanı başımızda Atatürk barajı var. Atatürk barajına yakışır bir ilçe olmak istiyoruz.İlçenin 12 bin nüfusu var .İlçeye sadece iller bankasından gelir geliyor.Belediyeye seçimlerini kazandığından sonra belediyenin borcu vardı.Daha sonra borçları tek tek ödedik. Şimdi hiçbir yere borcumuz yok. Geçenlerde Bozova’ya belediye başkanları geldi.İlçeyi bir süre gezdiler. Gerçektende şaştı kaldılar.Dediler ki; Bozova çok güzel olmuş bende dedim ki sizde çalışın sizin ilçeniz böyle olsun.”
Olay gazetesi


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu