Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Artuklu Üniversitesi son sırayı kimseye kaptırmadı

Artuklu Üniversitesi son sırayı kimseye kaptırmadı

Eğitim konusunda özellikle YGS sınavlarında hep son sıralarda yer alan Mardin Üniversitesi'ndeki eğitim sıralamasında da Türkiye'nin en başarısız üniversiteleri arasında yerini aldı.

Giriş Tarihi: 27 Ekim 2015 Salı 20:40
Artuklu Üniversitesi son sırayı kimseye kaptırmadı

Ortadoğu Teknik Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre Devlet Üniversiteleri sıralamasında Mardin Artuklu Üniversitesi 171.08 puanla 95. sırada yer aldı.

Mardin Artuklu Üniversitesi, sıralamada Şırnak, Iğdır, Hakkari ve Kilis illerinde bulunan üniversitelerinin de gerisinde kaldı.

ODTÜ Enformatik Enstitüsü bünyesinde yer alan URAP Araştırmal Laboratuarı Türkiyenin en iyi Üniversiteleri sıralamasını açıkladı.

Bu sıralamaya göre, Devlet Üniversiteleri sıralamasında, Mardin Artuklu Üniversitesi 171.08 puanla en son sırada yer aldı.

Türkiye'nin en iyi Üniversiteleri sıralamasında, ODTÜ, Hacettepe, İstanbul Bilkent, Ankara, İstanbul Teknik, Gebze Teknik, Ege, Gazi, Sabancı, Koç, Boğaziçi, Artatürk, Yıldız Teknik Ve Erciyes Üniversiteleri ilk 15'te yer aldı.

Türkiye'deki 136 Üniversiteyi kapsayan ''URAL TR 2015-2016'' çalışmasına göre, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, 367.35 puanla en iyi Üniversite seçildi.

ODTÜ'yü 705.30 puanla Hacettepe Üniversitesi, 697,95 Puanla İstanbul Üniversitesi, 677.69 Puanla İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi ve 677.31 puanla Ankara Üniversitesi takip etti.

URAP'ın çalışması, Üniversitelerin kendi konumları hakkına bilgi sahibi olmasını ve gelişmeye açık yanlarını görebilmeleri amacıyla hazırlanıyor. Çalışmada “Web of science'InCites'' ile YÖK'ün yayınladığı veriler kullanılıyor.

En son sırada ise 150-199 arasında puan alan 92. Sırada Kilis 7 Aralık Üniversitesi, 93. sırada Ardahan Üniversitesi,, 94. sırada Iğdır Üniversitesi , 95 ve son sırada ise Mardin Artuklu Üniversitesi yer aldı.

Mardin Artuklu Üniversitesi geçen yıl da sıralamada 97. olarak sondan birinci olarak yerini almıştı.

Mardin Artuklu Üniversitesi'nin puan sıralaması ise şöyle; Toplam atıf puanı 17.96, toplam bilimsel doküman puanı: 21.05, doktora öğrencisi puanı: 43.12, öğretim üyesi ve öğrenci puanı: 72.72, Toplam Puanı İse 171.08. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com