Reklamı Geç
Advert
Advert

Artık sürücüler uyuşturucu için de üfleyecek

Trafikte alkol testi tartışılırken, 2013’de sürücüler için alkolün yanı sıra uyuşturucu kontrolü de yapılacak.

Artık sürücüler uyuşturucu için de üfleyecek
Artık sürücüler uyuşturucu için de üfleyecek

Yeni yıl ile birlikte trafik kontrollerinde sürücüler için alkolün yanı sıra uyuşturucu denetimi de yapılacak. Prototipi üretilen alkolmetre benzeri bir cihaz ile, kişinin uyuşturucu kullanıp kullanmadığı tespit edilecek. Gazeteport'un haberine göre bu kontrol de cihaza üfleme yöntemi ile yapılacak.

‘’Yasalara göre üflemek zorunlu değil’’ denilerek trafikte alkol testi tartışma konusu olurken, 2013 yılı programında yer alan hedeflere göre Emniyet Genel Müdürlüğü Ocak ayından itibaren trafikte uyuşturucu denetimine de başlayacak. Bu konuda 2013 programına ‘’Personel yol kenarı denetimlerinde, uyuşturucu madde kontrolünün yapılabilmesini teminen gerekli ekipmanlar ile donatılıp, uzmanlaştırılacaktır’’ denildi.

Yeni uygulama ile sürücüler ve şüphelenilen kişiler trafik polisi tarafından uyuşturucu yönünden de teste tabi tutulacak. Uyuşturucu kullanan sürücünün aracı trafikten men edilecek ve kişi de yargıya sevkedilecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü 2013 yılında ayrıca, sürücü eğitiminde pratik derslere ağırlık verilecek şekilde müfredat yenileyecek ve direksiyon sınavına önem verilecek.

alkol testi sürücü Emniyet Genel Müdürlüğü uyuşturucu kontrolü Artık sürücüler uyuşturucu için de üfleyecek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Emniyet 9103 kişiyi açığa aldı | işte isim isim açığa alınan polisler
Emniyet 9103 kişiyi açığa aldı | işte isim isim açığa alınan polisler
Son Dakika haberi!  Binlerce polis açığa alındı
Son Dakika haberi! Binlerce polis açığa alındı