Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Artık Serçelerinde bir günü var!

Artık Serçelerinde bir günü var!

Serçelerin azalmaya başladığı doğamızda dikkat çekmek için son 3 yıldır doğa gönüllüler Dünya Serçe Günü kapsamında etkinlikler düzenliyorlar.

Giriş Tarihi: 20 Mart 2014 Perşembe 12:53
Artık Serçelerinde bir günü var!

Dünya Serçe Günü 20 Mart Dünya Serçe Günü etkinliği kapsamında, Şanlıurfa'da Doğa Kültür ve Yaşam Derneği Üye ve gönüllüleri tarafından etkinlik gerçekleşti. 
Serçelerin bile azalmaya başladığı doğamızda farkındalık ve dikkat çekmek isteyen üyeler, etkinlik esnasında dürbün ve teleskoplarla serçeleri saydılar. 
Doğa Derneği Bölge Sorumlusu Turan Çetin yaptığı açıklamada; Serçe Nüfusu Hızla Azalıyor
Serçeler insanlığın değişimine en iyi uyum sağlayan kuş türlerinden biri. Buna rağmen son yıllarda nüfusları hızla azalıyor. 20 Mart Dünya Serçe Günü'nde tüm dünya bu küçük canlılar için harekete geçiyor. Ülkemizde ise son 3 yıldır doğa gönüllülerinin desteğiyle Dünya Serçe Günü kapsamında etkinlikler düzenliyoruz. Bu küçük dostlarımızın çağrısına bir an önce kulak vermek ve hayatlarımızdan çıkıp gitmelerinin önüne geçmek zorundayız dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com