Advert
Advert
Advert

Artık kadına şiddet gösteren yandı

Şanlıurfa’da İŞKUR İl Müdürlüğü Hizmet binasında yer alan“KOZA Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi'nin” açılışını Recep Tayyip Erdoğan tele konferans yoluyla gerçekleştirildi.

Artık kadına şiddet gösteren yandı
Artık kadına şiddet gösteren yandıŞiddetin önlenmesi ile koruyucu tedbirlerin etkin olarak uygulanması amacıyla 11 pilot ilde (Ankara, Bursa, Adana, Antalya, Denizli, İstanbul, Trabzon, Mersin, Samsun, Şanlıurfa, İzmir) oluşturulan KOZA Şiddet Önleme ve İzleme Merkezlerinin toplu açılışına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile Kadının Statüsü Genel Müdürü Özlem Bozkurt Gevrek açılışı aynı anda tele konferans yoluyla gerçekleştirildi.

Şanlıurfa’da İŞKUR İl Müdürlüğü Hizmet binasında yer alan“KOZA Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi'nin” açılışını gerçekleştirmek üzere Şanlıurfa Vali Vekili Ramazan Seçilmiş ve Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman Telekonferans sistemiyle gerçekleştirdi. Vali Vekili Seçilmiş, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’in Batman’da gerçekleştirilen İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in Katıldığı Bölge Valiler toplantısında olması münasebetiyle açılış töreninde yer alamadığını söyledi. “KOZA Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi'nin hayırlı olmasını diliyorum” diyen Vali Vekili Ramazan Seçilmiş, “KOZA Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi'nin açılışını gerçekleştirmek üzere Şanlıurfalı hanımlarımız ve kurum amirlerimizle bir araya geldik. Bu vesile ile son dönemlerde kadına yönelik artan çalışmalardan ötürü başta zat-ı aliniz olmak üzere Sayın bakanımıza Sayın Vekillerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Açılış Törenin ardından Şanlıurfa KOZA Şiddet Önleme ve İzleme Merkezini gezen Vali Vekili Seçilmiş, yetkililerden birimler hakkında bilgi aldı. Öte yandan Psiko Sosyal Destek, Ar-Ge ve Koordinasyon, Hukuk Destek, Güvenlik, Sağlık Destek, Eğitim Destek, STK Ofisi, Çocuk Oyun Salonu ve Dinlenme Salonu olmak üzere 9 birimden oluşan KOZA Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi 7 gün 24 saat esası ile çalışmalarını yürüteceği öğrenildi.

Programa Vali Vekili Ramazan Seçilmiş’in yanı sıra Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sait Mızraklıdağ ile daire amirleri ve STK temsilcileri de törende yer aldı.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır