Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Arınç'tan Önder'e: Entellektüel geveze!

Arınç'tan Önder'e: Entellektüel geveze!

CNN Türk'te Hande Fırat'ın konuğu olan Bülent Arınç ilginç açıklamalarıyla dikkat çekti. BDP'li vekillerin Şemdinli'de yol kesen PKK'lı bir grup ile yaşadığı karşılaşmada ortaya çıkan görüntülere ateş püsküren ve sert ifadeler kullanan Bülent Arınç sözlerinin arkasında durdu.

Giriş Tarihi: 23 Ağustos 2012 Perşembe 09:52
Arınç'tan Önder'e: Entellektüel geveze!
GÜLTAN KIŞANAK TOPU TACA ATIYOR BDP'li vekillerden Sırrı Süreyya Önder ve Gültan Kışanak'ın kendisine yönelttiği eleştirileri yanıtlayan Bülent Arınç ilginç ifadeler kullandı. Kışanak'ın "din ticaretini bıraktılar kan siyasetine başladılar" demesine karşılık "topu taca atıyor" diye yanıt veren Arınç, BDP'li Eş Başkan için "zavallı" dedi. Sırrı Süreyya Önder'in kendisi için "Arınç'ta akıl ne gezer, şuurunu yitirmiş" dediğini hatırlatan Arınç sert bir yanıt vererek şöyle dedi. SIRRI SÜREYYA'YA "ENTELLEKTÜEL GEVEZE" SUÇLAMASI "Sırrı Süreyya Önder beni aklımın almamasıyla suçluyor. Benim aklım var hamdolsun. Benim aklım silaha karşı, şiddete karşı. Sen nasıl bir sanatçısın ki nasıl bir entellektüel gevezesin ki ben akılsızlıkla suçluyorsun, bu yapılanları akılla izah etmeye kalkıyorsun. Lütfen gazeteler aç bak. Senin de akıllı sayacağın o kadar insan köşe yazıları yazdı ki..." "YILDIRAY OĞUR OKU, GÜLAY GÖKTÜRK OKU..." "Mesela Yıldıray Oğur'u oku, mesela Gülay Göktürk'ü oku... Mesela başkalarını oku... Sizin bu yaptığınız şey bugüne kadar yapılan bütün şiddet eylemlerini kutsadığınızı gösterir. Siz siyasetçi değil misiniz Allah aşkına? Eğer onların yaptığı çok hoşunuza gidiyorsa parlemantoyu bırakın onlarla birlikte olun. Belki o zaman davanıza daha çok hizmet edersiniz..." ANLADIM Kİ KÜRTÇE BİR MEDENİYET DİLİYMİŞ "Beni suçladığı şey de şu: Kürtlerin kullandığı Kürtçe dilini ben medeniyet dili midir diye sorgulamışım. Benim aklım sorgular, soru sorar. Ben Kürtçenin varlığını kabül ediyorum. Ben Kürt halkının bin seneden beri kabül eden bir insanın. Başkaları "kart kurt" derken "bu ülkede Kürt kardeşlerimiz vardır ve bizim asli unsurlarımızdır" diyen bir insanım. Kürtçe de var Kürtçe yazılan eserler de var. Ama soruyorum Kürtçe bir medeniyet dili midir yoksa yerel bir dil midir? Eğer Kürtçe bir yerel dil ise bununla dört başı mağrur bir eğitim yapmak mümkün müdür? Akıllı adam sorar... Ben bir hüküm koymuyorum. Kürtçe bir medeniyet dili değildir demiyorum. Desem kendimi de Kürtçe'yi de inkar olur. Ama bu sorumu doğru kabül eden pek çok insan yazılar yazdılar. Ben o yazılar üzerine anladım ki Kürtçe bir medeniyet dilidir. Bunu da söylüyorum..."
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Figen Yüksekdağ'ın vekilliği düştü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com