Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Arınç'tan çok tartışılacak teklif

Arınç'tan çok tartışılacak teklif

Giriş Tarihi: 23 Eylül 2011 Cuma 08:59
Arınç'tan çok tartışılacak teklif

Arınç'tan çok tartışılacak teklif

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Terörle Mücadele Kanunu hakkında çok tartışılacak bir teklif sundu.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 'Terörle Mücadele Kanunu' ile ilgili çok çarpıcı bir teklifte bulundu.

Terörle Mücadele Kanunu hakkında konuşan Bülent Arınç, "Bu kanun var oldukça gazeteci de olsa, profesör de olsa bu cezayı alacak. Gazeteci yazarsa daha çok ceza alacak... Bu kadar gürültü kopardıktan bana samimi ve inanarak 'Terörle mücadele kanunu da değişmelidir' deyin, ben de ne kadarını paylaştığımı söyleyeyim. Evet, bir değişikliğe ihtiyaç var. Şahsen de hazırlığını yaptım. Ama hiçbir gazeteci teşekkülü, bana 'Bu kanun değişmelidir' demiyor. Sadece Özgür Gündem ve Evrensel'in başlığında bunu görüyoruz. Onların da neye hizmet ettikleri hepimizin malumu...' ifadedlerini kullandı.

'DAĞA ÇIKARAN KANUN!'

Terörle mücadelede birtakım müeyyidelerin olması gerktiğine inanan Arınç, "Ama şunu düşünemiyorum; Şırnak Belediye Başkanı. Ramazan (Uysal) Bey... Eskiden Refah Partisi'nde birlikte çalışmışız. Geçenlerde öğrendim, suç unsuru içerdiği gerekçesiyle bir bildiri okuduğu için 8,5 yıl ceza almış. Eğer bir basın bildirisini okumaktan dolayıysa, bildirinin içinde suç unsuru var diye 8,5 yıl ceza verilmişse bu orantılı bir ceza değil. Bu adam, cezaevine girmemek için dağa çıkar." dedi.

Bir belediye başkanını bundan dolayı ceza almasını aksaklık olarak değerlendiren Arınç,"Burda bir aksaklık var, bulalım o aksaklığı. Eğer şikayet konusu buysa bunu ortadan kaldıralım, ben buna varım..." şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da Yeni Anayasa Bilgilendirme Toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com