Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Arınç'a göre AK Parti'nin oyları / VİDEO

Arınç'a göre AK Parti'nin oyları / VİDEO

Giriş Tarihi: 4 Şubat 2010 Perşembe 21:43
Arınç'a göre AK Parti'nin oyları / VİDEO

Haber 7

NTV'de Murat Akgün'ün konuğu olan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın anket sonuçlarını doğru okumadığını söyledi. Ak Parti'nin üç anket şirketine her ay araştırma yaptırdığını belirten Arınç, Baykal'ın yüzde 25 oranındaki "kararsızların" 
dağıtılmamış haliyle elde edilen sonuçları açıkladığını belirtti. Arınç kendi gözlemleri sonucunda AK Parti'nin oylarının yüzde 40'ların altına düşmeyeceğini ifade etti.

Arınç, "Bir araştırmanız var mı? Partinin oy oranının ne olduğu, nereye gittiğine dair böyle bir sonucu paylaşacak durumda mısınız?" şeklindeki soruya şöyle cevap verdi:

"Bir kısmı bize doğrudan geliyor, biz kısmını biz yaptırıyoruz. Doğrudan gelenler AK Parti ile hiçbir bağlantısı olmayanlar. Sadece  bilgilendirme amacıyla gelenler. Mesela Andy-Ar gelmişti en son. En başarılı baklanlar içerisinde ikinci sırada ben görünüyorum. Belki o yüzden gönderdiler. Yüzde 38 görünüyordu. Bizim doğrudan çalıştığımız üç tane anket şirketinin her ya yaptığı çalışmalarımız var. Orada yüzde 40'lar civarında görünüyordu. Sayın Baykal'ı sevindiren bir anket, kim tarafından, nasıl yapıldı bilmiyorum ama kendisi hiçbir anket çalışması yaptırmadığı için bir anketin nasıl okunması gerektiğini de bilmiyor.

"Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" dendiğinde çıkan bir çıplak sonuç vardır. Bir de kararsızlar dağıtıldıktan sonra eklenen sonuçlar vardır. Genelde kararsız görünenler yüzde 20-25'dir. Oradaki tablo, eski oy oranları ve genel temayüller içersinden partilere dağıtılır. Bunların hiç birisinde Ak Parti'nin oyunu yüzde 38'den aşağıda göstermiyor. Yüzde 26 falan demişti. Yüzde 20'lerle ile yüzde 30'lar arasında değişiyor demişti. Kararsızlar dağıtılmadan yapılan ve spekülatif amaçlı yapılan anketler vardır. Bunların hepsi bir seçim yapıldığında ne kadar perişan olduklarını hepimiz biliyoruz. Ama biz halkın içindeyiz. Ben sürekli Türkiye içerisinde konferanslara, halk içinde çalışmalara gidiyorum. Bazen kongreler gidiyorum. Buralarda gördüğümüz ilgi ve AK Parti'ye olan bağlılığa göre ben AK Parti'nin oylarını yüzde 40'ların altında görmüyorum. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da Yeni Anayasa Bilgilendirme Toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com