Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Arınç Urfada konuştu, Yunanistan tepki gösterdi

Arınç Urfada konuştu, Yunanistan tepki gösterdi

Giriş Tarihi: 5 Nisan 2011 Salı 08:52
Arınç Urfada konuştu, Yunanistan tepki gösterdi

Şanlıurfa’da Yunanistan ekonomisini örnek göstererek Türkiye ekonomisini değerlendiren Bülent Arınç'a Yunanistan tepki gösterdi.

Yunanistan hükümet sözcüsü Yorgos Petalotis, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, Yunan ekonomisiyle ilgili söylediği "neredeyse mendil açıp yardım dilenecekler" sözüne tepki gösterdi.

Petalotis yaptığı yazılı açıklamada, Arınç'ın bu konudaki ifadelerini "gerçek olmayan, gayri ciddi ifadeler" olarak nitelendirerek, "Sayın Arınç'ın görüşünün, Türk hükümetinin görüşü olmadığını tahmin ediyoruz" dedi.

"Yunanistan'ın mali kriz içerisinde bulunduğunun bir gerçek olduğunu ancak, Yunan halkının kararlılığıyla uygulanan ulusal bir program çerçevesinde ülke ekonomisinin yeniden düzene gireceğini" savunan Petalotis, şunları kaydetti.

"Geçmişte bunu kanıtladık. Ve herkes bundan emin. Unutanlara hatırlatırız ki, bir AB ve avro kuşağı ülkesi olan Yunanistan, yaşanan son krize rağmen, tüm vatandaşlarını bağrına basarak, görüldüğü üzere birçok ülke için kıskanılabilecek bir yaşam düzeyi sürdürmektedir. Bunun için Yunan halkı, yıllardan beri belirlediği yol ve geleceği ile ilgili planları için gurur duyuyor."

 

BÜLENT ARINÇ NE DEMİŞTİ?

 Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü ile Şanlıurfa Valiliği’nin organize ettiği, ’20. Yerel Medya Eğitim Seminerine’ katılmak üzere 2 gün Şanlıurfa’da bulunan Bülent Arınç, 1 Nisan'da Şanlıurfa gezisi sırasında gazetecilere Türk ekonomisiyle ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Arınç;

"Türkiye büyüme hızında yüzde 9'u yakaladı, bu muhteşem bir sonuç" diyen Arınç, şöyle konuşmuştu: "ABD ve Avrupa ile global krizin vurduğu diğer ülkeler borç içinde. İspanya ve Portekiz'de hükümetler düşüyor, maaşlar ödenmiyor, toplu sözleşme yapılamıyor. Komşumuz Yunanistan'ın 1 trilyon dolar dış borcu var. Neredeyse mendil açıp yardım dilenecekler. Fabrikalarda üretim durdu. Fabrikalar satılacak, alıcısı yok. Türkiye ise bu dönemde dünyadaki 5 ülkeden biri oldu. Yüzde 9'luk büyüme hızına kavuştu. Bu başarı hepimizin, tüm Türkiye'nin başarısıdır. Hükümetimizin, milletimizin ve parlamentonun başarısıdır." Demişti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da Yeni Anayasa Bilgilendirme Toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com