Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Arınç; Kürtlerin Anayasal Haklarını verceğiz..

Arınç; Kürtlerin Anayasal Haklarını verceğiz..

Bülent Arınç TBMM'de Bütçe Kanunu görüşmelerinin kapanış konuşmasında etnik kimliklerle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Giriş Tarihi: 22 Aralık 2011 Perşembe 09:38
Arınç; Kürtlerin Anayasal Haklarını verceğiz..
Bülent Arınç TBMM'de Bütçe Kanunu görüşmelerinin kapanış konuşmasında etnik kimliklerle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Kürt halklarının dil, din her türlü özgürlük hakkına saygı duyduğunu belirten Arınç, Kurtuluş Savaşı'nda birlikte savaşıldığını ifade etti.

Arınç, "Ben Kürdüm diyen bir insana hepimiz kadar hayat hakkı, eğitim hakkı, dil hakkı, kimlik hakkı ne varsa vereceğiz, bu bizim cebimizden verdiğimiz bir şey değil" dedi.

"Onların siyaset hakkına inanıyorum, sadece ırkçılığa karşıyız" diyen Arınç BDP'nin fikirlerinin yüzde 99'una katılmadığının altını çizerek, bunun BDP'lilerin etnik kimliğine saygı duymasına engel olmadığını vurguladı.

Arınç, demokrasinin önemine değinirken Leyla Zana'yı örnek göstererek "Sayın Zana'nın 10 yıl sonra and içmesi demokrasinin gücüdür" dedi. Bu sözler Meclis'te BDP sıralarından da alkış aldı.


Arınç konuştu BDP'liler alkışladı ile Rotahaber ROTAHABER

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Figen Yüksekdağ'ın vekilliği düştü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com