Advert
Advert
Advert

Arınç CHPyi çarşafla vurdu

Arınç CHPyi çarşafla vurdu
Arınç CHPyi çarşafla vurdu

Baykal'dan konu hakkında yorum bekleyen Arınç'ın bir de umudu var...

Arınç, CHP'nin 29 Mart seçimlerinden önce kendilerine göre bir açılım başlattığını, farklı kıyafetlerdeki hanımefendilere parti rozeti takarak, onları CHP'ye kazanmak istediğini anımsattı.

''Hatta bugüne kadar rejim adına, laiklik adına her zaman endişe ile baktıkları konularda 'asıl laiklik budur, kimse bayanların kıyafetlerine karışmamalı, kimse tarikat mensubudur, değildir' diye bir ayrımcılık yapmamalı demişlerdi'' diye konuşan Arınç, kendilerinin de buna inandığını ve onayladığını kaydetti.

Arınç, halkın tamamının siyaset alanına çekilmesini, demokrasi adına çok faydalı gördüklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

''Ama dün Cumhuriyet Halk Partisi eski Cumhuriyet Halk Partisi olarak kendisini gösterdi. O da nedir? Mersin'de Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı ve kadın kolları üyeleri bir araya geldiler, kendilerine göre bir eylem yaptılar. Fevkalade çirkin olan şudur? Güya çarşafı temsil ettiğini zannettikleri siyah bezleri aldılar, makaslarla yırttılar, ayaklarının altında ezdiler ve çöp sepetine attılar.

29 Mart öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi rozetini takarken Kemal Kılıçdaroğlu'yla Nur Serter'iyle, Deniz Baykal'ıyla alkışlar içerisinde, 'Bizde artık çarşaflı hanımefendilerin siyasete katılmasından yanayız, onların kıyafetleri bizleri ilgilendirmiyor' diyerek hepimizi sevindiren bir açılım yapan CHP dün Mersin'de rozet taktıkları çarşafları yırttılar, ayaklarının altında çiğnediler ve çöp sepetine attılar. Hepimiz televizyonlardan, ekranlardan bunları izledik. Bunu yaptığınız ve benimsediğiniz takdirde ey Cumhuriyet Halk Partisi yarın referanduma giderken söyleyeceklerinizin hiçbirisine bu halk inanmaz ve derki, 'sizin dün söylediğinizle bugün söyledikleriniz birbirinden farklı, biz size inanmıyor ve güvenmiyoruz.' Dolayısıyla dün yaşanan bu trajik olay karşısında inanıyorum ki, Sayın Baykal'ın da, Cumhuriyet Halk Partisi yöneticilerinin de söyleyecekleri bir şey vardır.

Türk kadınlarının bir kısmının giysisi olan bir kıyafeti ayaklar altında çiğneyerek, çöp sepetine atmanın ne Cumhuriyetle, ne halkla, ne Cumhuriyet Halk Partisi ile bir ilgisinin olmadığını ve bu yapılan eylemin onaylanmadığını duymak istiyoruz. O çok konuşan mikrofon bülbüllerinin bir şeyler söyleyeceğini de şahsen ümit ediyoruz.''

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret