Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Aref'in 1 numara hilesi

Aref'in 1 numara hilesi

Giriş Tarihi: 23 Mart 2011 Çarşamba 10:43
Aref'in 1 numara hilesi

Aref'in 1 numara hilesi 

Yetenek Sizsiniz Türkiye adlı yarışmanın yarı finalindeki şovunda kullandığı kutunun hileli olduğu ortaya çıkan Aref'in ruhunu dolaştırdığı final gösterisindeki hilesi de hemen deşifre edildi. Bir numaraya dikkat!

 

 

İran'lı Aref Ghafouri'nin yarı finaldeki ilgiyle izlenen şovunda kullandığı kutunun hileli olduğu ortaya çıkmıştı. Bu itibar kaybıyla girdiği finalde nabız durdurma ve ruh değiştirme şovu çok yeterli bulunmadı ve yarışı kaybetti. Aref'in bu gösterisinin sırrı da hemen ardından internet ortamında deşifre edildi. Aref'in sahneye çağırdığı konuklardan bir numaralı olanı kendi adamıydı. Ve zaten oyundaki hamleler hep bu kadın tarafından yapıldı. Kadın rolünü çok amatörce oynayarak kendini ele vermedi.
İşte madde madde Aref'in hileleri:
1- Aref seyirci seçerken 3 mavi top koyduğunu söylüyor ama aslında fanusa sadece 2 tane top atıyor bir tanesinin sahibi zaten belli. Yani kendi adamı olan 1 numara. Zaten, ilk olarak seyirciler arasından gözüne çarpanda oydu.
2- Aref'in duran nabzını da 1 numaralı kadın kontrol etti.
3- Bir numaralı kadının oturacağı yer belliydi. İki numarayı soluna yönlendirdi. 3 numarayı ise masanın başındaki kalan yere otur diyerek, kurgusunun ilk etabını gerçekleştirdi.
4- Aref'in arka plandaki oturduğu sandalyeyi, sahnede hareket ettiren ise görünmez iplerdi. Seyirciler ve Jüri ilk şaşkınlığını da burada yaşadı. Ali Taran, Hülya Avşar'a "Gördün mü iskemleyi?" diye sordu...
5- Sandalyelerin devrilmesi da bir numaralı kadınla alakalı. İnce iplerle bağlı olan sandalyeler bir numaralı kadının hamleleriyle devriliyor.
6- Masayı sallama ya da yerinden oynatma bugünün teknolojisi ile çok rahat yapılabilecek bir şey. Bir çok illüzyonist gösterisinde hileli masa kullanır.
7- İki numaralı izleyicinin bir numaralı kadından aldığı kolyenin ucundaki yüzüğün kahve fincanında yok olması, sıcakla temasta eriyen bir maddeyle alakalı. Yüzüğü zincire tutturan madde sıcakta eriyince fincana düşüyor.
8- Fincanda yok olan yüzüğün Aref'te çıkması ise çok basit bir numara... Yüzük bir numaralı seyircinin öze eşyasıydı. Bir numaralı oyuncu da Aref'in adamıydı. Aynı yüzükten hem kendinde hem de adamında vardı...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da Çelik köprülerde çalışmalar bitmek üzere

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com