Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Araştırmacı Yazar Emine Şenlikoğlu Viranşehir’de

Araştırmacı Yazar Emine Şenlikoğlu Viranşehir’de

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde bayanlara yönelik olarak düzenlenen konferansta konuşan Emine Şenlikoğlu, toplumun inşası için bayanlara büyük görevler düştüğünü vurguladı.

Giriş Tarihi: 28 Mayıs 2015 Perşembe 20:36
Araştırmacı Yazar Emine Şenlikoğlu Viranşehir’de

Kur’an Aşıkları Derneği (KA-DER) dizi konferans için Emine Şenlikoğlu’nu Şanlıurfa’ya davet etti. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen programda Şenlikoğlu, Viranşehir’de bayanlara bir konferans verdi.

Gençlik Spor Merkezinde gerçekleşen “Mü’minler kardeştir” konulu konferansta konuşan Şenlikoğlu, “Bir anneden doğan kardeşler fıkhen kardeş sayılırlar. Böylece birbirlerine karşı sorumlulukları ortaya çıkar. Biz hepimiz Havva anamızdan meydana gelmiş kardeşleriz. Dilimiz, ırkımız, rengimiz ne olursa olsun hepimiz kardeşiz ve birbirimize karşı hak ve hukukumuz vardır…

Allah yanında en makbul kişi, en takvalı olan kişidir. Yani Allah bizi dilimizle ve ırkımızla değerlendirmeyecek, dindarlığımızla değerlendirecektir…" dedi.

Toplumun inşası için bayanlara büyük görevler düştüğünü belirten Şenlikoğlu, "Topluma faydalı olmaları için evlatlarımızı iyi yetiştirmeliyiz. Onlara kardeşlik, sevgi, saygı, barış ve birbirlerini sevme ruhunu aşılamalıyız. Evlatlarımızı dindar yetiştirirsek onlar bizim için birer sadaka-i cariye olurlar. Yani bizim için sevap üreten birer fabrika olurlar." şeklinde konuştu.

Öğrencilerin ve bayanların sevgisiyle karşılanan Emine Şenlikoğlu konferansın sonunda soruları cevaplandırdı, bayanlarla hatıra fotoğrafı çektirdi ve kitaplarını imzaladı.  (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Taha Ün, Urfa’da Gençlerle Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com