Advert
Advert
Advert

Araplardan ve Mıhallemilerden Leman Sam hakkında suç duyurusu !

Araplardan ve Mıhallemilerden Leman Sam hakkında suç duyurusu !
Araplardan ve Mıhallemilerden Leman Sam hakkında suç duyurusu !

Mardinin Midyat ilçesinde bulunan Anadolu Arap Birliği , Mıhallemi Derneği , Anadolu Arap Hareketi Derneği ve Şemikan Halkları Birliği Leman SAM’ın “Arapları görmek istemiyorum” sözü üzerine merkezi Midyatın Hebsınes köyünde buluna Mıhallemi Derneği önünde bir basın açıklaması yaparak Leman Sam hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söylediler.

 

Anadolu Arap Birliği Derneği Başkanı Mehmet Ali Aslanın okuduğu basın açıklamasında şunlara yer verildi: “Leman Sam’ın Araplarla ilgili ısrarla yaptığı ötekileştirici , hakaret edici ve hedef gösterici sözlü beyanatları ile ilgili halkımıza ve kamuoyuna önemle duyrulur: Çevre , insan hakları savunuculuğu ve hayvan sever maskeleri ile Türkiye Kamuoyunu sempatisini kazanıp kandırmaya çalışan Leman Sam Araplara karşı ırkçılık zehrini kusmaya devam ediyor.

 

İşid gibi örgütler de bu gibi düşüncesizce konuşanlar yüzünden eleman toplayıp güçleniyor.

 

“Her şey Arap saçına döndü” “Anladıysam Arap olayım” gibi Araplarla ilgili hakaret edici söz ve deyim kullanan, köpeklerine Arap ismini takan bir toplumda büyüyen Leman Sam ile Cem Davran’ın sistemin kendine biçtiği kalıpların dışına çıkmasını beklerdik. Çünkü bizim bildiğimiz sanatçılar evrensel olup kendisini aşan bir iç aksiyon niteliğine sahiptir . Ama anlaşılan o ki hala sistemin büyük katliamlar ve zulümlerle ördüğü esaret zincirleri ve prangaları hala vicdanı , fikri ,ruhu hür olmayanların boynunda asılı duruyor.

 

Nefret ,hakaret ve ihanet iftiraları ile dolu okutulan resmi ideoloji tarih kitapları belli ki Leman Samın kafasını ve psikolojisini epeyce bozmuş durumda. Leman Sam Arapları hedef göstererek ayırımcılık yapıyor ve nefret suçu işliyor. Ayrıca gündemde kalabilmek için Arapları kendine maşa olarak kullanmaya çalışması ile çok gülünç bir duruma düştüğünü hatırlatmak isteriz. Leman Sam ünlü olmanın verdiği yanıltıcı güvenle bu mübarek ramazan ayında bile Araplara çirkince saldırıyorsa kesinlikle psikologlar, Ruh sağlığı doktorları ve nörologlar tarafından iyi bir şekilde rehabilite edilip tedavi edilmesi gerektiğine inanıyoruz, çünkü ırkçılık bir ruh ve zihin hastalığıdır. Serbest denetimlilik birimlerinden de ricamız lütfen Rehabilite edildiği süre içerisinde Araplardan en az 500 metre uzak tutulmasıdır. Çünkü hiçbir Arap , hatta vicdanlı hiçbir insan ırkçı bir insana yakın durmak istemez. Biz Araplar ve Mıhallemiler olarak Leman Sam ve gibilerine sadece acıyoruz. Gönüllü Arap doktorlarımız Leman Sam’ı ve ücretsiz bir şekilde rehabilite ve tedavi etmeye hazırdır.

 

Türkiyede yaşayan Alevi , Sünni , Nusayri , Hristiyan , Müslüman farklı inançtaki tüm Arapları bu tür ,ötekileştirici nefret söylemlerini kınamaya davet ediyor ve bulundukları yerlerde Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz. ”

Leman Sam’ın da medya yolu ile sarfettiği etik olmayan sözlerden dolayı tüm Araplardan ve insanlıktan özür dilemesinin bir borç olduğunu buradan hatırlatıyoruz.

 

Olaysız bir şekilde dağılan kalabalığın ellerinde taşıdıkları Arapça ve Mıhallemice dövizlerde “Araplar güzel insanlardır ” “Bütün insanlar güzel ve özeldir” “Yaşasın halkların kardeşliği” “Hepimiz Ademin Çocuklarıyız” “Arap doğduk Arap Öleceğiz” “Arapsız bir Türkiye düşünülemez” “Yaşasın Araplar” gibi yazılar yer aldı.

 

Açıklamaya Destek Veren Kuruluşlar : Anadolu Arap Hareketi Derneği , Mezopotamya Arap Hareketi , Akad Mıhallemi Derneği , Hollanda Mıhallemi Derneği ,Almanya Mıhallemi Derneği ,İsveç Mıhallemi Derneği ,Lübnan Mıhallemi Derneği ,Lübnan Mardin Arapları Derneği , Suriye Mıhallemi Birliği ,Musul Mıhallemi Gençliği , Şanlı Urfa Arap Der , Hatay Anadolu Arap Mıhallemi Derneği, İstanbul Nusayri Arap Temsilciliği ,Hatay Adana Mersin Hristiyan Arap Sözcülüğü , Beyt-Nahreyn Arap – Arami Birliği , Mezopotamya Arap Birliği , Şemmikan Halkları platformu , Hebsunes Evrensel yaşam platformu , Mercimekli köyü Derneği ,Sami Halkları Topluluğu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Sahte çipli kimlik kartlarını basan kalpazanlara baskın
Sahte çipli kimlik kartlarını basan kalpazanlara baskın