Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Arap yazarlar Ş.Urfada

Arap yazarlar Ş.Urfada

Giriş Tarihi: 12 Şubat 2010 Cuma 16:16
Arap yazarlar Ş.Urfada

Karşılamaya Vali Nuri Okutan'ın adına Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Salih Aydemir, Akçakale İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Topçu ve yetkililer katıldı.

Arap Yazarlar Birliği Başkanı Dr. Hüseyin Cuma, sınır kapısında yaptığı açıklamada, Şanlıurfa'da bulunmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirerek, kendilerini buraya davet eden ve sempozyuma ev sahipliği yapan Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan'a şahsı ve gazeteci arkadaşları adına teşekkür etti. Cuma, Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iki ülke arasında gerçekleştirdikleri iş birliği politikasını gazeteciler olarak desteklediklerini söyledi.

Danışman Yrd. Doç. Dr. Salih Aydemir ise, Suriyeli gazetecileri Şanlıurfa'da ağırlamaktan duyduklarını memnuniyeti dile getirerek, Vali Nuri Okutan adına kendilerine teşekkür etti. Aydemir, Türkiye'nin Ortadoğu'yla ilişkilerin geliştirilmesi konusunda gerçekleştirdiği girişimlerin ardından Vali Nuri Okutan'ın çalışmalarıyla bu ülkelerdeki toplumların en önemli kesimi olan aydın ve entelektüelleri Şanlıurfa'da ağırlamanın önemine değindi.

Yarın başlayacak ve iki gün sürecek olan "Arapların Gözüyle Türkler" konulu Sempozyuma Suriye'nin yanı sıra Birleşik Arap Emirliği, Dubai, Sudan, Ürdün, Libya ve Filistin‘den aydın ve entelektüeller katılıyor.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com