Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Aralarında kan davası olan bir aile daha barıştı

Aralarında kan davası olan bir aile daha barıştı

Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2014 Cumartesi 23:15
Aralarında kan davası olan bir aile daha barıştı

Güroymak (Norşin) ilçesinde geçen yıl Gezer ve Günaydın aileleri arasında Özgür Gezer'in hayatını kaybetmesiyle başlayan kan davası barışla sonuçlandı. Güroymak’taki bir halı sahada düzenlenen barış törenine Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, bölgenin kanaat önderleri, STKlar ve halktan oluşan kalabalık bir kitle katıldı.

 

Düzenlenen barış töreninde konuşan Bakan Eker, Norşin'de Günaydın ve Gezer aileleri komşu olmaları hasebiyle aralarında bir kaza olduğunu söyledi.

 

Bu kaza bir can kaybıyla sonuçlandığını ifade eden Bakan Eker, her iki ailenin büyüklerinin, barışmak suretiyle aralarında bir kin ve adavet kalmadığını gösterdiğini belirtti.

 

Bu barışın hayırlı bir gelişme ve örnek alınacak bir davranış olduğunu kaydeden Eker, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yiğit odur ki, kendi nefsine hakim olabilendir. Kendi nefsini ve arzularını frenleyebilendir. Yiğitlik, adam öldürmek, eziyet edip zulmetmek değil, nefsine, beşeri dürtülerine gem vurabilmek ve barışı, huzuru isteyip onu tesis edebilmektir. Bu kardeşlerimiz yiğitçe bu tavrı sergilediler. Allah onlardan razı olsun. Huzurlarını barışlarını daim kılsın. Biz adı barış olan bir medeniyetin dinin mensuplarıyız. Dolayısıyla hepimiz bugün bu barışın tesisine şahitlik etmekle de çok bahtiyarız memnunuz.” şeklinde konuştu.

 

Daha sonra kan davalı aileler Kur’an altında geçerek yemin ettiler.   (Şükrü Tontaş - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com