Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Ara eleman fabrikası; Şanlıurfa Ticaret Meslek Lisesi

Ara eleman fabrikası; Şanlıurfa Ticaret Meslek Lisesi

Şehrimizin ihtiyaç duyduğu Bilgisayarlı Muhasebe, Dış Ticaret ve Bilgisayar işletmeciliği konusunda bacasız bir fabrika gibi çalışarak piyasaya ara eleman yetiştiren Şanlıurfa Ticaret Meslek Lisesi Büyük ilgi görmenin yanı sıra şehrin bu alandaki ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışıyor.

Giriş Tarihi: 23 Şubat 2013 Cumartesi 13:02
Ara eleman fabrikası; Şanlıurfa Ticaret Meslek Lisesi

1967 yılında ticaret faaliyetlerini yapacak eğitimli ara eleman ihtiyacını karşılamak için kurulan  Okulunbünyesinde iki farklı okul türü eğitim vermektedir.

Bunlar Ticaret Meslek Lisesi ve Anadolu Ticaret Meslek Lisesidir. Okul Şanlıurfa Merkezde yer alan tek Ticaret Meslek Lisesidir.

Yurdumuzun ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına katkıda bulunma bilincini öğrencilerine aşılama bilinciyle eğitim-öğretime devam etmekte. İş ve hizmet alanlarının gereksinimi olan orta düzeyde kalifiye eleman yetiştirmek, piyasanın kalifiye elemana olan ihtiyacını karşılamak, okulda yapılan mesleki eğitimi iş ve hizmet hayatının gerektirdiği koşullarda gerçekleştirmek ve çevre okul işbirliğini sağlamak okulun amaçları arasında. Ayrıca Şanlıurfa Ticaret Meslek Lisesi bünyesinde açılan Bilgisayar İşletmenliği, Görsel Tasarım, Bilgisayarlı Muhasebe, Muhasebe, Donanım, vb. kurslar verilerek istihdama yönelik önemli bir hizmet vermektedir. Okul bünyesinde yer alan Muhasebe - Finansman ve Bilişim Teknolojileri alanında eğitim öğretim hizmeti tam gün ve tam yıl olarak verilmektedir. Bu şekilde hem normal eğitim hem de eğitim öğretim hakkından mahrum kalmış kişilere akşamları mesleki açık lise kapsamında yüz yüze eğitim vermekteyiz. Her yıl yüzlerce öğrenciyi çeşitli kurumlarda yapmış olduğu staj çalışmasıyla hem öğrencilerin iş hayatı konusunda deneyim kazanması, hem de kurumların ihtiyacı olan eleman ihtiyacı kısmen giderilmektedir.

Okulda Anadolu Ticaret Meslek Lisesi bünyesinde Bilişim Teknolojileri alanı / Veri Tabanı dalı ve Muhasebe ve Finansman Alanı / Dış Ticaret Ofis Hizmetleri dalına her yıl SBS sonucunda merkezi yerleştirme ile 30’ar öğrenci alınmaktadır.

Ticaret Meslek Lisesi bünyesinde ise Bilişim Teknolojileri alanı / Veri Tabanı dalı ve Muhasebe ve Finansman Alanı Bilgisayarlı Muhasebe dalında öğrencilerimiz eğitimlerine devam etmektedir. Tüm mezunlarımızın Meslek Yüksek Okullarına sınavsız geçiş hakkı vardır. İlimizde İŞKUR il müdürlüğünün 2012 sonu itibariyle açıkladığı işgücü piyasası talep araştırması sonuçlarına göre il genelinde en çok talep edilen ilk beş meslek arasında Muhasebecilik mesleği de yer almaktadır.

YORUMLAR
  • yorum2016-02-08 11:23:21ibrahim KILIÇER

    ben muhasebe lisesine gitmek istiyorum bu lisede muhasebe varmı yada boş kontejan varmı

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da Helal gıda konferansı düzenlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com