Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa GAP Antalya'nın seracıları GAP'a geliyor

Antalya'nın seracıları GAP'a geliyor

Giriş Tarihi: 26 Şubat 2010 Cuma 22:49
Antalya'nın seracıları GAP'a geliyor

 ŞUTSO Başkanı Sabri Ertekin, Türkiye'de sulanabilir arazilerin yüzde 10'nun bulunduğu Şanlıurfa'da Antalyalı seracıların incelemelerde bulunacağını ve yatırım arayışında bulunacağını söyledi. Şanlıurfa'nın Karaali yöresindeki seraları Antalyalı seracılara gezdireceklerini dile getiren ŞUTSO Başkanı Ertekin, Antalya'daki seracıların hem tecrübelerinden faydalanacaklarını hem de Şanlıurfa'ya sera alanında yatırım yapmaları konusunda teşvikte bulunacaklarını dile getirdi. Şanlıurfalı seracıların haftada 2 TIR dolusu sebzeyi Rusya'ya ihraç ettiğini aktaran Ertekin, Şanlıurfa'da seracılığın çok cazip olduğunu vurguladı.

Antalya'dan yaklaşık 20 seracının 3 ile 4 Mart günleri Şanlıurfa'da olacağını hatırlatan ŞUTSO Başkanı Ertekin, gelecek seracılar için Şanlıurfa Vali Yardımcısı Sedat Yıldırım, Tarım İl Müdürü Abdullah Keskin, Şanlıurfa Seracılar Birliği Başkanı Müslüm Yanmaz, Zıraat Mühendisleri Şanlıurfa Şube Başkanı Abdullah Melik, Şanlıurfalı seracı Halil Peltek ve ŞUTSO Meclis Başkanı M.Said Melik ve Meclis üyesi Ali Şelli'nin de katıldığı bir toplantı yaptıklarını aktardı.

Antalya'dan gelecek seracıları iyi şekilde ağırlamak için bir program belirledikleri aktaran ŞUTSO Başkanı Ertekin, Şanlıurfa'nın tarihi ve turizmini de konuklarına anlatmak için söz konusu kurumlarla birlikte ortak bir sunum yapacaklarını ifade etti.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com