Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık "Anne sütü, üstün besleme özelliğine sahiptir"

"Anne sütü, üstün besleme özelliğine sahiptir"

Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Mehmet Aslan, 1-7 Ekim Dünya Emzirme Haftası münasebetiyle yaptığı açıklamada, anne sütünün üstün besleme özelliğine sahip olduğuna dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 2 Ekim 2015 Cuma 18:59

Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Mehmet Aslan, 1-7 Ekim Dünya Emzirme Haftası münasebetiyle yaptığı açıklamada, çocukların sağlıklı olması için yeterince beslenmeye ihtiyacının olduğunu, bunun en ideal yönteminin ise anne sütü olduğunu ifade etti.

Anne sütünün, kanser hastalıklarına karşı koruyucu özelliğe sahip olduğunu söyleyen Dr Aslan, “Beyin ve vücut gelişimini optimum düzeyde organize eden ve bunları yaparken anne ile yavrusu arasındaki duygusal bağı en yüksek seviyeye çıkaran, annenin sağlığına da çok olumlu katkıları olan ve hiçbir masrafı ve yan etkisi olmayan anne sütü mucize bir besindir.” diyerek anne sütünün önemine vurgu yaptı.

Çocuğun ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmesi gerektiğine dikkat çeken Dr Aslan,  altıncı aydan sonra ise yine anne sütü ağırlıklı olmak üzere yavaş yavaş ek gıdalara geçilmesi gerektiğini söyledi.

Dr Aslan, "Emzirmenin iki yaşına kadar sürmesi gerekir. Ulusal ve uluslararası düzeyde anne sütünün bebek beslenmesi ve sağlığındaki birincil ve vazgeçilmez özellikleri nedeni ile üzerinde önemle durulmaktadır.”  dedi.

Anne sütü ile beslenmenin bebeklerin en doğal hakkı olduğunu söyleyen Dr Aslan, bebeklerin bu eşsiz besinden mahrum edilmemesi ve bu konuda annelerin teşvik edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com