Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Anket ve tahmin yasağı başladı

Anket ve tahmin yasağı başladı

RTÜK, 1 Kasım'da yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimine ilişkin kamuoyu araştırması, anket ve tahminlere ilişkin yayın yasaklarının bugün başladığını duyurdu.

Giriş Tarihi: 22 Ekim 2015 Perşembe 13:25
Anket ve tahmin yasağı başladı

RTÜK’ten yapılan açıklamada, Yüksek Seçim Kurulunun 26 Ağustos 2015 tarih ve 1550 sayılı, 26 Ağustos 2015 tarih ve 1548 sayılı kararlarında seçim döneminde yapılacak yayınlara ilişkin hususlar ayrıntılı olarak düzenlendiği bildirildi.

Yapılan açıklamada, “Yüksek Seçim Kurulunun 1550 ve 1548 Sayılı Kararları çerçevesinde oy verme gününden önceki on günlük süre yarın başlayacak olup, 22 Ekim 2015 Perşembe gününden itibaren 31 Ekim Cumartesi günü saat 18.00’e kadar; yazılı, sözlü ve görsel basın ve yayın araçları ile kamuoyu araştırmaları, anketler, tahminler, bilgi ve iletişim telefonları yoluyla mini referandum gibi adlarla, adayın lehinde veya aleyhinde veya vatandaşın oyunu etkileyecek biçimde yayın yapılması ve herhangi bir surette dağıtımı yasaklanmıştır.“ denildi.

Açıklamanın devamında, “Ayrıca, 1548 Sayılı Kararın II/A Maddesine göre, ‘Devlet, katma bütçeli idareler, il özel idareleri, belediyelerle bunlara bağlı daire ve müesseseler, iktisadi devlet teşekkülleri ve bunların kurdukları müesseseler ve ortaklıkları ile diğer kamu tüzel kişilikleri, umumi menfaatlere hâdim cemiyetler ve Bankacılık Kanununa tâbi teşekküllere ait kaynaklardan yapılan iş ve hizmetler dolayısıyla, (açılış ve temel atma dâhil) törenler tertiplenmesi, nutuklar söylenmesi, demeçler verilmesi ve bunlar hakkında her türlü vasıtayla yayınlarda bulunulması’ yasaklanmıştır.”  İfadelerine yer verildi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akıl almaz Oran: Askeri yargının yüzde 66’sı FETÖ’cü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com