Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Ankara'daki patlama ile ilgili yayın yasağı

Ankara'daki patlama ile ilgili yayın yasağı

RTÜK, Başbakanlık tarafından Ankara'da meydana gelen patlama hakkında geçici olarak yayın yasağı getirildiğini belirtti.

Giriş Tarihi: 10 Ekim 2015 Cumartesi 20:36
Ankara'daki patlama ile ilgili yayın yasağı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Ankara'da bugün sabah saatlerinde meydana gelen patlama nedeniyle Başbakanlık tarafından konuya ilişkin geçici olarak yayın yasağı getirildiğini belirtti.

Başbakanlık tarafından RTÜK"e gönderilen yayın yasağına ilişkin kararda, "15 Şubat 2011 tarihli ve 6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanunu'nun 7. maddesinde 'milli güvenliğin açıkça gerekli kıldığı hallerde veya kamu düzeninin ciddi şekilde bozulmasının muhtemel olduğu durumlarda' geçici yayın yasağı getirilebileceği öngörülmektedir. 10 Ekim 2015 tarihinde Ankara'da vatandaşlarımıza yönelik gerçekleştirilen terörist saldırı da anılan hüküm çerçevesinde olduğu değerlendirildiğinden, söz konusu olayla ilgili geçici yayın yasağı getirilmesi uygun görülmüştür."  ifadelerine yer verildi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com