Advert
Advert
Advert

Ankara Haymana'da kendini patlatan canlı bombanın kimliği belli oldu/Kimdir?

ANKARA- Ankara’da, bombalı araçla eylem hazırlığında oldukları belirtilen 2 kişi, düzenlenen operasyonda kendi patlatarak intihar etti. Ankara Valisi Ercan Topaca, olay yerine gelerek açıklamalarda bulundu. Olayın PKK bağlantılı olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyleyen Vali Topaca, canlı bombalardan birinin kadın olduğunu belirtti.

Ankara Haymana'da kendini patlatan canlı bombanın kimliği belli oldu/Kimdir?
Ankara Haymana'da kendini patlatan canlı bombanın kimliği belli oldu/Kimdir?
Ankara’da, bombalı araçla eylem hazırlığında oldukları belirtilen 2 kişi, polisin düzenlediği operasyonda yakalanacakları anlayınca kendini patlatarak intihar etti.

Haymana yolunda Ankara’ya 30 kilometre uzaklıkta bulunan bir at çiftliğinde bir ihbarı değerlendiren polisler operasyon düzenledi.

Operasyonda bombalı araçla eylem hazırlığında oldukları belirtilen 2 kişiye teslim ol çağrısında bulunuldu.

Canlı bomlalar bunun üzerine araçtaki bombayı patlatarak intihar etti.

Ankara Valisi Ercan Topaca, olay yerine gelerek açıklamalarda bulundu. Olayın PKK bağlantılı olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyleyen Vali Topaca, canlı bombalardan  birinin kadın olduğunu belirtti.

Vali Topaca, “Bu olay Diyarbakır'dan yapılan bir ihbar üzerine polisin aradığı şahıslar. Dün bu bölgeden bir vatandaşın bir kadın, bir erkek şüpheli şahıs gördüğü ihbarı üzerine bu bölgede yoğunlaşıldı. Buradaki bir kulübede bazı şahısların olduğu görüldü. Sabah saatlerinde polisler 'teslim ol' çağrısında bulundu. Buna olumlu cevap vermediler. Daha biz müdahale etmeden kendilerini patlattılar. Alanda yapılan incelemede canlı bombanın  kimliğine ulaştık. operasyon sırasında kendini patlatan kadın terörist 1990 doğumlu Mahide Ataş, erkek terörist ise  Bingöl Doğumlu ​ Harun Arslan olduğu tesbit edildi” dedi.

Üçüncü bir canlı bombanı olduğunda söz edildiğini ve bunu tespit etmeye çalıştıklarını aktaran Vali Topaca, “200 kilo civarında amonyum nitrat ve plastik patlayıcılar olduğunu tahmin ediyoruz. Amaçları neresiydi o konuda çok kesin bir şey söylemek mümkün değil. Kendi kendilerini patlattılar. Bir eylem önlenmiş oldu. Otomobilde bu saldırıda kullanacaklardı muhtemelen. Otomobilde son bir iki gün içerisinde satın alınmış. İlginç olan bu araca Türk bayrağı asmışlar. Kendilerini kamufle etmek için Türk bayrağı asmak suretiyle bu hazırlıkları yaptıklarını düşünüyoruz. Henüz örgüt bağlantısı net değil ama elde ettiğimiz bilgiler Harun'un PKK bağlantılı olma ihtimali yüksek. Olayın yapılma ve planlanma şekli olarak PKK'yı işaret ediyor.” diye konuştu.

ANKARA HAYMANA CANLI BOMBA SON DAKİKA HABERİ ŞANLIURFA BALIKLI GÖL URFA HABER
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü