Advert
Advert
Advert

Anız yangını Şanlıurfa'da 16 köyü elektriksiz bıraktı

Şanlıurfa’da anız yakılan tarlalardaki ağaç elektrik direkleri yandı. Yanarak tahrip olan direklerin devrilmesi sonucu 16 köy elektriksiz kaldı.

Anız yangını Şanlıurfa'da 16 köyü elektriksiz bıraktı
Anız yangını Şanlıurfa'da 16 köyü elektriksiz bıraktı admin

Yasalara göre suç teşkil etmesi ve yapılan tüm uyarılara rağmen anız yakma alışkanlığından vazgeçilmiyor. Bu kez Şanlıurfa’da anız yakılan tarlalardaki ağaç elektrik direkleri yandı. Yanarak tahrip olan direklerin devrilmesi sonucu 16 köy elektriksiz kaldı.

 

Önce Eyübiye’de Çıktı Şimdi De Viranşehir’de

Dicle Elektrik Dağıtım bölgesinde her yaz hasat sonrası yaşanan anız yakma olayları bu yıl da başladı. Şanlıurfa’da şimdiye kadar anız yakılan tarlalardan geçmekte olan çok sayıda ağaç elektrik direği yanarak tahrip oldu. Daha geçen hafta merkez Eyyübiye ilçesine bağlı Yığınlı mahallesinde bulunan bir tarladan geçen enerji hattını taşıyan 2 ağaç direk anız yangını sırasında tutuşarak tamamen yandı.

Dünde Viranşehir ilçesinin Çukran ve Zok köyleri yakınında çıkan iki ayrı anız yangınında tarlalardan geçen nakil hatlarını taşıyan 5 ağaç direk yandı. Yanan direklerin devrilmesi sonucu bu hatlardan beslenen Şahinli, Çukran,Tepedüzü Seyrantepe, Gözeli, Elbeğendi, Satıcık, Yaban, Elgün, Dokuzlar, Taşyaka, Yenice, Bozca, Bakımlı, Zok ve İncirli köyleri bir süre karanlıkta kaldı.

 

Anız Yangınları İle İlgili Hukuki Süreç Başlatıldı

Dicle Elektrik Dağıtım ekiplerinin yaptığı çalışmaların ardından hasar gören direklerin yerine yenileri dikildi ve nakil hatları yenilendi. Yapılan çalışmanın ardından elektriksiz kalan köylere yeniden enerji verildi.

Bu arada Dicle Elektrik Dağıtım, elektrik direklerinin yanarak zarar görmesi sonucunda enerji nakil hatlarının koparakyerleşim birimlerinin elektriksiz kalmasına neden olan anız yangınları ile ilgili hukuki süreç başlattı. Enerji şirketinin avukatları, anız yangınları ile ilgili olarak savcılığa suç duyurunda bulundular.

 

Anız yangını Şanlıurfa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!