Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya ANİYAD'da Gazetecilere Saldırıyı Kınadı

ANİYAD'da Gazetecilere Saldırıyı Kınadı

Anadolu İnternet Yayıncıları Derneği yayınladığı basın açıklaması ile Siverek'te gazetecilere darp olayını sert dille kınadı.

Giriş Tarihi: 20 Ağustos 2013 Salı 17:39
ANİYAD'da Gazetecilere Saldırıyı Kınadı

Kısa adı ANİYAD olan Anadolu İnternet Yayıncıları Derneği yayınladığı basın açıklaması ile Siverek'te gazetecilere darp olayını sert dille kınadı.

ANİYAD yönetim kurulu adına yazılı basın açıklamasında bulunan ANİYAD Genel Başkanı Ahin Güneş:

"Siverek ilçesinde yaşanan bir trafik kazası sonrası hastane önünde kamuoyunu bilgilendirmek amacı ile kazada yaralananların haberini yapmak üzere Siverek Devlet Hastanesi’ne giden basın mensupları saldırıya uğramıştır. Yapılan saldırıyı son derece anlamsız olarak değerlendirildiğimiz gibi şiddetle de kınıyoruz.

Siverek Devlet Hastanesi önünde trafik kazasını haber yaparken, Siverek Haber Editörü Abdullah Hakan Lale, İlke Haber Ajansı Muhabiri A. Deniz Uğurlu, İHA Siverek Muhabiri Bahattin Yolaçan, Kanal Urfa Muhabiri Lütfü Yalgı, TRT Muhabiri Ahmet Cemil Çiftel, sadece kaza haberini yapmaya çalıştıkları esnada kazada yaralanan Medeni İzol’un yakınlarınca darp edildikleri yetmezmiş gibi kamera ve fotoğraf makineleri de kırılmıştır.

Unutulmamalı ki Gazetecilerin görevi tarafsızlık ve objektiflik ilkesine sadık kalarak kamuoyunu bilgilendirmek, yaşanan olumlu ya da olumsuz olayları olduğu gibi topluma aksettirmektir.

Bundan dolayıdır ki, görevi başında işini yapmaya çalışan basın mensubu arkadaşlarımıza yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyor, yetkilileri göreve davet ediyoruz." dedi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

BYEGM 30’NCU YEREL MEDYA ÖZENDİRME YARIŞMASI DUYURUSU

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com