Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya ANİYAD’DAN BİR DİZİ ZİYARET

ANİYAD’DAN BİR DİZİ ZİYARET

Merkezi Şanlıurfa’da bulunan Anadolu İnternet Yayıncıları Derneği yönetimi, bazı ziyaretlerde bulunarak, görüş alış verişinde bulundu.

Giriş Tarihi: 22 Haziran 2012 Cuma 11:18
ANİYAD’DAN BİR DİZİ ZİYARET
Yaklaşık bir yıl önce kurulan ve Merkezi Şanlıurfa’da bulunan Anadolu İnternet Yayıncıları Derneği (ANİYAD) Yönetim Kurulu, bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

ANİYAD Genel Başkanı Ahin Güneş, Genel Başkan yardımcıları Ercan Akkar, Mehmet Aslan ve Genel Sayman Adalet Yıldırım, Şanlıurfa’da bazı ziyaretler gerçekleştirdi.

ANİYAD yönetimi, ziyaretler dizisine ilk olarak bir süre önce yeniden Şanlıurfa AK Parti İl Başkanlığı’na seçilen Avukat Yusuf Eğilmez’i ziyaret ederek başladı. Eğilmez’e başarılar dileyen ANİYAD yönetimi, Eğilmez’le internet yayıncılığı ve kentin sorunları hakkında görüş alış verişinde bulundu.

Daha sonra Şanlıurfa Kent Konseyi Başkanı Sabri Dişlioğlu’nu ziyaret eden ANİYAD yönetimi, ANİYAD ve Kent Konseyi’nin çalışmaları hakkında bir süre sohbet ettiler.

Buradan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa Koordinatörü Mehmet Ekinci’yi ziyaret eden ANİYAD yönetimi, daha sonra sırasıyla Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Akbıyık ve İŞKUR İl Müdürü Necdet Karasevda’yı ziyaret etti.

YASAL HAZIRLIKLAR

ANİYAD Genel Başkanı Ahin Güneş, sosyal medyanın özellikle de internet gazeteciliğinin her geçen gün hızla geliştiğini ve bu konuda bazı yasal düzenlemeler yapıldığını hatırlattı.

Amaçlarının internet yayıncılarını yasa çıkmadan önce bir çatı altında toplamak, daha sağlıklı ve daha kaliteli yayıncılık yapmalarına olanak sağlamak olduğunu belirten Güneş, “Bu ziyaretlerle hem kendimizi tanıtma fırsatı bulduk. Hem de yöneticilerin internet yayıncılığı hakkındaki görüşlerini aldık” dedi.

GÜÇ BİRLİĞİ ŞART

Genel Başkan Yardımcısı Ercan Akkar da, Türkiye’nin internet gazeteciliğinde gelişmiş ülkelere oranla halen çok geride olduğunu, aranın kapatılması için de internet gazetelerinin güç birliği yapmalarının şart olduğunu söyledi.   

Akkar, internet yayıncılarının örgütlenmelerinin, yapılacak yasal düzenlemelerde söz sahibi olmalarına yarar sağlayacağını ifade ederek, “İnternet gazeteciliği her geçen gün gelişiyor. Ancak henüz tam anlamıyla yasal bir düzenleme olmadığı için de sıkıntılar çözüme kavuşturulmamış durumdadır. Dolayısıyla internet gazeteciliğinin daha kaliteli hizmet sunabilmesi için güç birliği yapması şarttır” dedi.

KALICI GELİR

Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Aslan ise, ANİYAD olarak amaçlarının, internet medyasının sorunlarını gündeme taşımak ve yaptıkları güç birliği sayesinde internet medyasını kalıcı gelirlere kavuşturmak olduğunu belirterek, “Daha iyi habercilik yapabilmek için internet medyasının kalıcı gelirlere sahip olması gerekiyor. Çünkü hiçbir geliri olmayan internet gazeteleri kaliteli elaman istihdam edemezler. Bizim amacımız da el ele vererek, güçlerimizi bir araya getirmek ve kalıcı gelirlerle daha kaliteli habercilik yapmaktır” diye konuştu.

ANİYAD’A DAVET EDİYORUZ

Genel Sayman Adalet Yıldırım da, internet habercilerinin bir çatı altında toplanmalarının önemine değinerek, “Birlikten kuvvet doğar. İnternet gazetesi sayısı her geçen gün hızla artıyor. Ancak, birliktelik olmadığı içinde hem korsan yayınların önüne geçilemiyor, hem de internet gazeteleri sağlıklı bir yapıya kavuşamıyor. Dolayısıyla ANİYAD olarak, önümüzdeki süreçte daha da gelişecek olan internet gazetelerinin bir araya gelmelerine öncülük edebilmek adına ANİYAD’ı kurduk. Tüm internet gazetelerini güç birliği için ANİYAD çatısı altına davet ediyoruz” şeklinde konuştu.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com