Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya ANİYAD Üyeleri Biraraya Geldi

ANİYAD Üyeleri Biraraya Geldi

Merkezi Şanlıurfa’da bulunan ve kısa adı ANİYAD olan Anadolu İnternet Yayıncıları Derneği üyeleri istişare toplantısında bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 27 Mayıs 2012 Pazar 16:14
ANİYAD Üyeleri Biraraya Geldi

Dernek Başkanı Başkanı Ahin Güneş, başkanlığında yemekli istişare toplantısı düzenleyen Anadolu İnternet Yayıncıları Derneği, önümüzdeki aylarda çıkması beklenen ve internet haber sitelerini, gazete statüsüne koyacak olan yasa için internet siteleri olarak yapılacak çalışmalar masaya yatırıldı.

Ruhaber.com sitesinin ev sahipliğinde yemekli olarak düzenlenen toplantıda konuşan Başkan Ahin Güneş: “ Burada asıl toplanma amacımız üyelerimiz ile fikir alış verişinde bulunmak. Dernek üyesi sitelerin geliştirilmesi için yapılacak olan teknik ve bürokratik çalışmaları üyelerimizle masaya yatırdık. Tüm üye arkadaşlarımız bu sayede bilgilerini paylaştı. Çıkacak olan İnternet yasasını internet haber siteleri ve içinde bulundukları sıkıntıları konusunda detaylı görüş alış verişinde bulunduk. Üye arkadaşlarımızca bilindiği üzere, biz bu süreçte İnternet sitelerimizin kurumsallaşması için Ankara’da bir dizi girişimlerde ve temaslarda bulunmuştuk. Bu girişimlerimizin sonucunu da üyelerimizle paylaşarak kurumsallaşma, daha sorumlu ve güçlü yayıncılık yolunda ilk adımı atmış bulunuyoruz. Üyelerimizle bir aile ortamı içerisinde düzenlediğimiz istişaremiz, çok güzel ve verimli sonuçlar doğurdu. Önümüzdeki süreçte,  üyelerimizin haber ajansları aboneliklerinin daha kapsamlı ve indirimli olarak faydalanmaları, site tasarım, yazlım ve programlarında, hostinglerinde yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırma girişimlerimiz hayata geçecek.  Sonuç olarak, buradan sizlerin aracılığı ile internet yayıncılığı yapan tüm sitelere çağrıda da bulunuyoruz. Yeni çıkacak internet yasasından en üst düzeyde faydalanabilmek, kurumsal bir kimliğe ve verilen emeklerin karşılığını hakkını ile alabilmek adına, herkesimden yayıncı kuruluşları derneğimiz çatısı altında ortak hareket etmeye davet ediyorum. Bu derneğin kapısı ve imkânları herkese sonuna kadar açıktır. Üye olmak isteyen yayıncı kuruluşlar derneğimizin www.aniyad.org adresinden bizlere ulaşabilir oradaki formu doldurarak müracaatını yapabilir” dedi.

Toplantıda İnternetin öneminden bahseden Urfa Haber, araştırmacı köşe yazarı Gül San; “Ben 2000 yılından beri internette yazılar yazıyorum. İnternet sayesinde bırakın ulusal, uluslararası bağlantılarım oldu. Bu sayede yapmış olduğum çalışmalar araştırmacılara kaynak oldu. Bu da yaptığınız çalışmalrın daha geniş kiltlelere ulaşabilmesi açısından internetin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor” dedi.

Toplantıda konuşan Fotoğraf Sanatçısı Yasin Küçük ise Şanlıurfa’da kültürel manada yaptığı çalışmaların bizzat Şanlıurfalı bazı kimseler tarafından engellendiğinden yakındı. Küçük, çektiği fotoların İnternet sayesinde Reuters haber ajansına kadar gittiğini. Birçok fotoğrafının ulusal ve uluslararası yayın organlarında kullanıdığını bununda internetin sayesinde olduğunu söyledi.

Dernek yönetim kurulu üyesi Bermal Melik ise daha önce17 yıl Almanya’da kaldığını 3 -4 ay önce Türkiye’ye kesin dönüş yaptığını vurgulayarak, “Ben yurt dışında iken Türkiye ve  Şanlıurfa ile ilgili tüm gelişmeleri internetten takip ediyordum. Dışarıda yaşamayan bilmez. Bulunduğun yerde memleketin ile ilgili haberleri hemen alman inanılmaz bir hazdır. Bu hazzı da internet sayesinde yaşadık. Şimdi bir parçası olduk” dedi.

Denek çatısı altında çok güzel çalışmalara imza atılacağına inandığını söyleyen Urfa Medya internet sitesi sahibi Mehmet Demir; “ben ilkin bu işi bir hobi olarak gördüm. Bu alana çok yatırım yaptım. Gelinen noktada ne kadar isabetli yatırım yaptığımı görüyorum. Bu alanda yatırım yaptığım için hiç pişman değilim. İnanıyorum ki bu dernek çatısı altında sivil toplum kuruluşu olmanın verdiği birliktelik ve güçle daha da güzel gelişmelere imza atacağz” dedi.

İstişare toplantısında, özellikle kopyala yapıştır konusuna dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen Dernek Başkan Yardımcısı ve balıklıgöl.com haber sitesi sahibi Mehmet Guli Aslan, yeni çıkacak internet yasasında kopyala yapıştıra ağır yaptırımlar geleceğini, biraz daha sorumlu yayıncılık yapılması gerektiğini söyledi.

İnternet yayıncılığın önemine değinen ANİYAD Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet dikeç; “artık insanlar sadece bilgisayardan internete girmiyor. Her an her yerde cep telefonu ile de internete giriyor. Haberleri internetten takip ediyor. Bu da tüm yayıncı kuruluşlara ayrı bir sorumluluk daha fazla habercilik sorumluluğu getiriyor” dedi.

Toplantıya Balikligol.com Sitesinin Sahibi ve ANİYAD Bşk. Yrd. Mehmet Guli Aslan, Urfa Medya Sitesi Yayın yönetmeni Mehmet Demir, Balıklıgöl sitesi Haber Müdürü Mehmet Emin Kuş ve Yazarı Mehmet Cengiz, Urfahaber.net’ten Yazar Bermal Malik, Edessahaber Genel Müdürü Engin Özoğlu, Urfahabermerkezi Sahibi Abdullah Toprak, Ruhaber’in sahibi Hamza Halıcı, İlke web tasarım İşletmecisi Ömer Yakan ve Bizhaberciyiz.com’un sahibi Mehmet Dikeç katıldı.


Toplantı sonunda bu toplantıların belli periyotlarla yapılacağını vurgulayan, ANİYAD Başkanı Ahin Güneş, toplantıya katılan tüm üyelere ve toplantıya ev sahipliği yapan ruhaber.com sitesi imtiyaz sahibi Hamza Halıcı'ya teşekkür etti. 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com