Reklamı Geç
Advert
Advert

Angela Merkel sünnete uydu

Almanya'da bir mahkemenin sünneti "yaralama suçu" saymasının yankıları devam ediyor. Müslüman ve Yahudi cemaatleri kararı protesto ederken, Alman hükümeti, "Bu konuda hızlı bir çözüm getirilmesi gerektiği bilincindeyiz" açıklaması yaptı.

Angela Merkel sünnete uydu
Angela Merkel sünnete uydu
Almanya Başbakanı Angela Merkel hükümetinin sözcüsü Steffen Seibert, sünnetin, Almanya'da "herhangi bir cezaya tabi tutulmadan sorumlu bir şekilde yapılmasını mümkün kılınması gerektiğini" söyledi. Merkel'in sözcüsü, Müslüman ve Yahudi toplumların diledikleri takdirde çocuklarını sünnet ettirebileceklerine dair söz verdi. Bu arada Yahudi organizasyonları, Köln Eyalet Mahkemesi'nin sünneti "yaralama suçu" olarak sayan kararına karşı geniş çaplı bir kampanya hazırlığı yapıyor.
YAHUDİ MİLYARDERDEN 10 MİLYONLUK SÜNNET FONU
Finacial Times Deutschland gazetesinin haberine göre, Avrupa, ABD ve İsrail'deki bağışçıların, lobi faaliyetlerinde bulunan kişileri ve avukatları finanse etmek için bir fona milyonlarca avro gönderdikleri ifade edildi. Habere göre, İsviçre'de yaşayan milyoner Edi Gast'ın karara karşı çıkılması için 10 milyon avro verdiği kaydedildi.
Kaynak: YENİ ŞAFAK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üç Aylar başlıyor! Regaip Kandili hangi gün?
Üç Aylar başlıyor! Regaip Kandili hangi gün?
Şanlıurfa’da  Kütüphaneler Haftası Başladı
Şanlıurfa’da Kütüphaneler Haftası Başladı