Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Andımız kalktı, kamuda başörtü serbest

Andımız kalktı, kamuda başörtü serbest

Demokratikleşme Paketi içinde yer alan “kamuda başörtü serbestliği” ile ilgili idari düzenleme gerçekleşti. Resmi Gazete’de yayımlanan genelge ile bu düzenleme resmen hayata geçmiş oldu.

Giriş Tarihi: 8 Ekim 2013 Salı 10:49
Andımız kalktı, kamuda başörtü serbest

Demokratikleşme paketi çerçevesinde ilan edilen “kamuda başörtüsü serbestliği” bugünden itibaren hayata geçti. İdari düzenlemeler başlığında pakette bulunan reform ile ilgili düzenleme Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “Bayramdan önce yetiştireceğiz” mesajı ile aynı gün gerçekleştirildi ve kamuda başörtüsü ile çalışmanın önündeki engel madde kaldırıldı. Resmi Gazete’de yayımlanan düzenleme ile kamuda bir dönem resmen kapanmış oldu.

BAŞBAKANLIK GENELGESİ

Başbakan Erdoğan’ın dün akşam kameraların karşısına geçerek düzenlemelerin bayramdan önce hayata geçirileceğini ifade etmesinin ardından Resmi Gazete’de yayınlanan Başbakanlık Genelgesi ile 1982 tarihli Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetlerine Dair Yönetmeliği’nin 5'inci maddesinde değişiklik yapıldı. Kamuda bayan personelin giyimini sınırlandıran ve başörtüsü ile çalışmasını engelleyen ifadeler ve madde yönetmelikten çıkarıldı. Kamuda bir dönemi kapatıp yeni bir dönem açan düzenlemede, ‘resmi elbise giymek zorunda olan, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları, emniyet mensupları ve yargıda ise hakim ve savcılar ‘bunun dışında tutuldu.

habervaktim

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Suriyeli genci dövüp bunu paylaştı-Tepkiler çığ gibi büyüdü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com