Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Anadolu Ajansı, Ekonomi-Finans Muhabirliği Eğitim Programı düzenliyor.

Anadolu Ajansı, Ekonomi-Finans Muhabirliği Eğitim Programı düzenliyor.

Anadolu Ajansının Ekonomi-Finans Muhabirliği Eğitim Programı'na başvurular başladı. Katılımcılara 440 saat eğitimin verileceği üç aylık programa başvurular, 27 Mart'ta sona erecek. Anadolu Ajansı, Ekonomi-Finans Muhabirliği Eğitim Programı düzenliyor.

Giriş Tarihi: 8 Mart 2016 Salı 21:46
Anadolu Ajansı, Ekonomi-Finans Muhabirliği Eğitim Programı düzenliyor.

AA'dan Ekonomi-Finans Muhabirliği Eğitim Programı

Anadolu Ajansının Ekonomi-Finans Muhabirliği Eğitim Programı'na başvurular başladı. Katılımcılara 440 saat eğitimin verileceği üç aylık programa başvurular, 27 Mart'ta sona erecek.

Anadolu Ajansı, Ekonomi-Finans Muhabirliği Eğitim Programı düzenliyor.

Program kapsamında üç ay sürecek eğitimleri, Maliye ile Ekonomi bakanlıkları, Hazine Müsteşarlığı, Merkez Bankası, Türkiye İstatistik Kurumu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Sermaye Piyasası Kurulu, İstanbul Menkul Kıymetler Borsasının yetişmiş kadroları ve üniversitelerin uzman akademisyenleri ile AA'nın deneyimli gazetecileri verecek.
 

Katılımcılar, 440 saat eğitim görecek. İlk iki ayda katılımcılar, habercilik ile ekonomi-finans alanına ilişkin teorik ve pratik dersler, üçüncü ayda ise AA'nın bölge müdürlükleri ile ekonomi-finans alanında habercilik yapan kurum ve kuruluşlarda uygulamalı eğitim alacak.

 

Eğitim kapsamında katılımcılara verilecek dersler şöyle:

 

"Haber Yazım Teknikleri, Analiz Haber, Özel Haber, Multimedya Haberciliği, Veri Haberciliği, Röportaj Teknikleri, Microsoft Excel Eğitimi, Yeni Medya ve Sosyal Medya Uygulamaları, Fotoğraf Çekim ve İşleme Teknikleri, Görüntü Çekim ve İşleme Teknikleri, Uluslararası Haber Kültürü, Kriz Bölgeleri, Haberde Uluslararası Hukuk Kriterleri, Medyada Kriz Yönetimi, İngilizce Finans Haber Yazımı, Finans Haberleri Terminali, Ekonomi ve Finans Haberciliği, Finansal Analiz ve Likidite Rasyoları, SPK ve İşleyişi, Yurt İçi Piyasalarda Kilit Kurumlar, Uluslararası Piyasalar ve Borsalar, Türkiye'de Ekonomi ve Finans Haber Kaynakları, Dünyada Ekonomi ve Finans Haber Kaynakları, Dijital Ekonomi, Diplomasi Muhabirliği, Mikroekonomi Haberciliği, Finans ve Ekonomi Terimleri ile Türkiye'de Maliye Politikaları."

Pratik ve teorik eğitimlerini başarıyla tamamlayan katılımcılar, program sonunda sertifika alacak.

Başvuru şartları

Haber Akademisine başvuru için "en az ön lisans mezunu olmak, iyi seviyede dil bilmek (tercih nedeni), 30 yaşını aşmamış olmak, kronik ve bedensel rahatsızlığı, seyahat engeli ile askerlikle ilişiği bulunmamak" şartları aranacak.

Eğitim bedelinin bin 500 lira olarak belirlendiği program, AA İstanbul Bölge Müdürlüğünde gerçekleştirilecek. Ulaşım ve konaklama giderleri katılımcıya ait olacak.
 
Bugün başlayan başvurular, 27 Mart'ta sona erecek.

Programa katılmak isteyenler, başvuru süresince "http://www.aahaberakademisi.com/FinansEkonomiBasvuru.aspx" internet adresinden kayıt yaptırabilecek.
 

Mülakata çağrılacak adayların listesi 29 Mart'ta ilan edilecek. 30 ve 31 Mart ile 1 Nisan'da mülakatlar yapılacak. Sonuçlar 6 Nisan'da açıklanacak.

Akademi açılışı ve ders başlangıcı 11 Nisan'da gerçekleştirilecek. Program, 1 Temmuz'da sona erecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com