Advert
Advert
Advert

Amerikan Barbarlığı Devam Ediyor

Amerikan Barbarlığı Devam Ediyor
Amerikan Barbarlığı Devam Ediyor

    Amerikan barbarlığı devam ediyor

  Tufan Güzel isimli bir Türk, ticaret için gittiği Afganistan’da bu yılın ilk ayında tutuklandı ve cezaevine atıldı. Güzel’e herhangi bir suç isnat edilmedi ve 10 ay boyunca işgalci ABD’nin kontrolündeki askeri bir cezaevinde tutulduktan sonra  11 Kasım tarihinde yapılan mahkeme tarafından suçsuz bulundu. Güzel’in serbest bırakılıp Türkiye’ye gelebilmesi için Türk Büyükelçiliği’nin devreye girmesi gerekiyor. Yeni Akit’e konuşan Tufan Güzel’in ağabeyi ise kardeşinin tutuklandığı zamandan beri Türkiye’nin Kabil Büyükelçiliği ile irtibat kurmaya çalıştıklarını ve bir türlü elçiliğin konu ile ilgilenmediğini söyledi. Güzel, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’na çağrı yaparak; “Sayın Bakanım, lütfen kardeşimizin Türkiye’ye getirilmesinde yardımcı olun” dedi.

Yeni Akit gazetesine başvuran Tufan Güzel’in ağabeyi Muzaffer Güzel; kardeşinin iş için Afganistan’a  gittiğini ve orada ABD işgalcileri tarafından hiçbir suç isnad edilemeden tutuklanıp 10 ay boyunca suçsuz yere hapsedildiğini anlattı.

10 ay sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldığını ancak ‘kendisi ile görüştüm’ Türk yetkililerden birinin gidip teslim alması gerektiğini açıkladı. Ağabey Muzaffer Güzel; bu nedenle tek umudumuz Dış işleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğ’ludur dedi…

Yeni Akit

Mehmet Emin Kuş/ www.balıklıgöl. com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu