Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Amerikalı doktorların Urfa ziyareti

Amerikalı doktorların Urfa ziyareti

Giriş Tarihi: 7 Ekim 2011 Cuma 11:24
Amerikalı doktorların Urfa ziyareti


12 yıl önce Amerika’ya yerleşen bir türk doktorun daveti üzerine Türkiye’ye gelen Amerikalı doktorların son durağı Şanlıurfa oldu. Balıklıgöl, Eyyüp Peygamber Makamı, Harran ve Göbeklitepe’ye hayran kaldıklarını söyleyen Amerikalı doktorlar Türkiye’nin kendilerini şaşırttığını dile getirdi.

Yıllar önce Amerika’ya giderek Children’s Mercy Hastanesinde pediatri Uzmanı olarak görev yapan Serkan Çavdar Amerika’da bulunana Türk Enstitüsünün organizesi ile Türkiye’ye geldiklerini söyledi.

İstanbul, İzmir, Bursa ve Gaziantep illerini gezdikten sonra Şanlıurfa’ya geldiklerini ifade eden Çavdar, gezi sayesinde Amerikalıların Türkiye ile ilgili algısının değiştiğini söyledi. Bazı Doktorların daha önce Mısır’ı ziyaret ettiğini dile getiren Çavdar, Türkiye’nin de Mısır benzeri bir Ülke olduğunu düşündüklerini ancak gezip gördükten sonra fikirlerinin değiştiğini söyledi.

Şanlıurfa’daki tarihi yerleri ziyaret ettikten sonra OSM Ortadoğu Hastanesinde verilen davete katılan doktorlar hastaneyi dolaşarak çeşitli konularda bilgi aldı. Kanser Tedavi Merkezi, Yenidoğan Yoğun Bakım ve Tüp Bebek Üniteleri hakkında yetkililere sorular yönelten doktorlar Çocuk Cerrahi Polikliniğinde de bir çocuğu muayene etti. Konuklara, üzerinde kendi isimleri ve Balıklıgöl motifi bulunan bakır tabaklar hediye edildi. Davete katılan doktorlardan Prof. Nasreen Talib: “Türkiye’nin batısında modern hastaneler olduğunu biliyorduk ama doğu da böyle modern bir hastanenin bulunması bizi şaşırttı.” ifadesini kullandı.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Harran Üniversitesi Aşçıları Yeni Bir Ödül Aldılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com