Advert
Advert
Advert

Amerikalı doktorların Urfa ziyareti

Amerikalı doktorların Urfa ziyareti
Amerikalı doktorların Urfa ziyareti


12 yıl önce Amerika’ya yerleşen bir türk doktorun daveti üzerine Türkiye’ye gelen Amerikalı doktorların son durağı Şanlıurfa oldu. Balıklıgöl, Eyyüp Peygamber Makamı, Harran ve Göbeklitepe’ye hayran kaldıklarını söyleyen Amerikalı doktorlar Türkiye’nin kendilerini şaşırttığını dile getirdi.

Yıllar önce Amerika’ya giderek Children’s Mercy Hastanesinde pediatri Uzmanı olarak görev yapan Serkan Çavdar Amerika’da bulunana Türk Enstitüsünün organizesi ile Türkiye’ye geldiklerini söyledi.

İstanbul, İzmir, Bursa ve Gaziantep illerini gezdikten sonra Şanlıurfa’ya geldiklerini ifade eden Çavdar, gezi sayesinde Amerikalıların Türkiye ile ilgili algısının değiştiğini söyledi. Bazı Doktorların daha önce Mısır’ı ziyaret ettiğini dile getiren Çavdar, Türkiye’nin de Mısır benzeri bir Ülke olduğunu düşündüklerini ancak gezip gördükten sonra fikirlerinin değiştiğini söyledi.

Şanlıurfa’daki tarihi yerleri ziyaret ettikten sonra OSM Ortadoğu Hastanesinde verilen davete katılan doktorlar hastaneyi dolaşarak çeşitli konularda bilgi aldı. Kanser Tedavi Merkezi, Yenidoğan Yoğun Bakım ve Tüp Bebek Üniteleri hakkında yetkililere sorular yönelten doktorlar Çocuk Cerrahi Polikliniğinde de bir çocuğu muayene etti. Konuklara, üzerinde kendi isimleri ve Balıklıgöl motifi bulunan bakır tabaklar hediye edildi. Davete katılan doktorlardan Prof. Nasreen Talib: “Türkiye’nin batısında modern hastaneler olduğunu biliyorduk ama doğu da böyle modern bir hastanenin bulunması bizi şaşırttı.” ifadesini kullandı.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!