Reklamı Geç
Advert
Advert

Ambulansla Irak Sınırından getirildi

Ambulansla Irak Sınırından getirildi
Ambulansla Irak Sınırından getirildi


OSM Ortadoğu Hastanesi, yurt dışından sevk edilen kritik hastaları kabul ediyor. Doğalgaz kuyusuna düşerek zehirlendiği öğrenilen Iraklı hasta Urfa’dan gönderilen Ambulansla Habur Sınır Kapısında karşılandı. Hastaneye ulaşan Abdullah Seyit yoğun bakım servisine alındı.

Şanlıurfa’dan Ortadoğu’ya hizmet veren OSM Ortadoğu Hastanesi başta Suriye ve Irak olmak üzere birçok ülkeden sevk edilen hastayı kabul ederek tedavisini gerçekleştiriyor. Bu hastalardan biri de Irak’tan getirilen Seyit Abdullah.

Refakatçisinin anlattığına göre; internet hattı düşeme işinde çalışan Abdullah 2 metre genişliğinde 2 metre derinliğinde açılan kanalda işçi olarak görev yapıyordu. Kazı işlemi sırasında yakından geçen bir Dağalgaz boru hattında sızıntı meydana geldi. Kuzeni ile birlikte sızıntı sonucu oluşan kuyuya düşen Abdullah, yaklaşık 2 saat kuyunun içinde kaldı. Kuzeni çıkarıldığında yaşamını yitirmişti. Seyit Abdullah ise kuzenine göre çok daha şanslıydı. Bilinci kapalı bir şekilde Irak’taki bir hastaneye kaldırılan Abdullah Solunum cihazına bağlı bir şekilde 3 gün boyunca hastane hastane dolaştırıldı. Çalıştığı şirketin yetkililerince Şanlıurfa’daki OSM Ortadoğu Hastanesine ulaşıldı. Hastanın kabul edileceği bilgisini alan yakınları Habur Sınır Kapısına hareket etti. Aynı saatlerde Şanlıurfa’dan çıkan ambulans Şırnak’ın Cizre ilçesine giderek hastayı aldı. Dün (03.06.2011) Saat 17:50’de hastanenin acil servisinden giriş yapan Abdullah, Acil Doktoru Cem Su’nun ilk müdahalesinin ardından Genel Yoğun Bakım Servisine alındı. Hastanın bilinci halen kapalı.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfalı o iş adamları FETÖ'dan tekrar tutuklandılar
Urfalı o iş adamları FETÖ'dan tekrar tutuklandılar
Sır albay, sivillere ateş açıldı
Sır albay, sivillere ateş açıldı