Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 'Amacımız Peygamberimizi tanımak ve tanıtmaktır'

'Amacımız Peygamberimizi tanımak ve tanıtmaktır'

Siirt'te Kutlu Doğum Siyer Sınavı'na hazırlanan öğrenciler, sınavın kendileri için bir araç olduğunu belirterek amaçlarının Hz Muhammed'i (sav) tanımak ve tanıtmak olduğunu ifade etti.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2015 Perşembe 13:40
'Amacımız Peygamberimizi tanımak ve tanıtmaktır'

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafında düzenlenecek olan Kutlu Doğum Siyer Sınavı’na hazırlanan öğrenciler, siyer sınavının kendileri için bir araç olduğunu belirterek amaçlarının Hz Muhammed’in (sav) hayatını okuyup insanlara anlatmak olduğunu ifade etti.

Peygamber Sevdalıları Platformu Siirt Koordinatörlüğü, bu yıl 5’incisinin düzenleneceği Kutlu Doğum Siyer Sınavı’nın hazırlıklarını sürdürüyor. Siyer sınavına hazırlanan öğrenciler, bu sınav sayesinde Hz Peygamberin hayatını daha çok okuduklarını ve onun hayatını kendilerine örnek almaya çalıştıklarını dile getirdiler.

Siyerden dersler çıkarılması gerektiğini belirten Hamza Alpağut, “Coğrafyamızda kan ve gözyaşının eksik olmadığı böyle bir zamanda, Hz Muhammed (sav)  sünnetine daha çok ihtiyacımız var. Bunun için de Peygamberimizin hayatını iyice okuyup anlamak ve hayatımızda yaşatmak için siyerden kendimize dersler çıkarmalıyız. Bu vesileyle böyle güzel bir çalışmayı başlatan Peygamber Sevdalıları’na teşekkür ediyorum.” dedi.

“Siyer sınavını kazanmak güzeldir fakat ahret sınavını kazanmak daha güzeldir.” diyen Hüseyin Tokdemir, şunları söyledi: “Siyer sınavına zamanımı daha iyi vermeye çalışıyorum. Elbette bu sınavı kazanıp hediye olmak güzeldir fakat tek hedefimiz bu değildir. Öncelikle Peygamberimizin hayatını okuyup onun gösterdiği gibi bir hayat yaşamak ve arkadaşlarımıza anlatmak birinci hedefimizdir.”

“Kurtuluş rehberini tanıtmak için O’nu iyi tanımalıyız”

İnsanların sahte liderleri kendilerine rehber edinmelerinin üzüntü verici olduğunu dile getiren Metin Alpağut ise “İnsanları gerçek kurtuluş rehberini tanıtmak için Peygamberimizi iyi tanımalıyız. Bunun için siyer sınavını kendimize bir araç olarak görüyoruz. Amacımız insanlara Peygamberimizin hayatını iyi anlayıp insanlara anlatmaktır.” ifadelerini kullandı.

Peygamber Sevdalıları Platformu’nun siyer sınavı için seçtikleri kitabın çok güzel olduğunu söyleyen Muhammed Taha Yiğit ise tüm arkadaşlarının bu sınava girmeleri, sınava giremeyeceklerse de bu kitabı muhakkak okumaları tavsiyesinde bulundu. (Muhammed Dayan - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şehit Muhammet Fatih Safitürk'ün ismi Akçakale’de yaşayacak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com