Advert
Advert
Advert

Altun; STK’lar birlik olmalı

Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Altun, kısa bir süre önce faaliyete geçen Aktif Eğitimciler Sendikası Şanlıurfa Şubesi’ni ziyaret ederek sendika başkanı Veysel Öncel ile görüştü.

Altun; STK’lar birlik olmalı
Altun; STK’lar birlik olmalı

Ziyaretinde Şanlıurfa’nın eğitim alanında çok yol kat etmesi gerektiğini belirten Bakkallar Odası Başkanı Altun, eğitim alanında örgütlenmelerin demokrasi açısından da önemli olduğuna değindi.

Sendikanın 51 temsilcilikten sonra ilk şubesini Şanlıurfa'ya açtığını belirten Şube Başkanı Öncel ise, “Sendikamız büyük hedeflere küçük fakat samimi adımlarla yürüyecektir. Şahsi arzuların yerine millî ruh ve millî düşüncenin; egonun yerine diğergamlık ve kolektif şuurun geçeceği, birbirini tanımayan fertlerin, kendileri gibi kimselerin varlıklarını hissedeceği ve hemen herkesin ictimaî bir varlık olduğunu yeniden duyup yaşayacağı dönem için birleştirici ve yumuşatıcı bir harç olarak çalışmayı amaçlıyoruz. Bu anlamda da Urfa’daki tüm STK’larla birlikte hareket etmeyi ve özellikle eğitim alanındaki sorunları aşmayı planlıyoruz” dedi.

STK’ların sürekli olarak birlikte hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Bakkallar Odası Başkanı Mehmet Altun sohbetin ilerleyen anlarında, “Bilindiği gibi Şanlıurfa’mızda birçok sorun var. Bizler bu sorunlara STK’lar olarak ortak bir şekilde eleştiri sunabilir ve yanlışlığı gösterebilirsek sonuçlarına çok daha hızlı ulaşırız. Ben gerek eğitimci gerek esnaf gerekse diğer tüm sendika ve odaların STK adı altında memleket yararına olacak tüm konularda birlikte hareket etmesini istiyor ve bu anlamda tüm STK’ları ziyaret ederek istişarelerde bulunuyorum” diye konuştu.

 

Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Oda Başkan Mehmet Altun Aktif Eğitimciler Sendika Şube STK Urfa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle