Advert
Advert
Advert

Altın yine yükselişe geçti

Altın son 4 ayın en düşük seviyesinde. Nisan ayı ortalarında spekülatörlerin "Altın alın. Çok kazanacaksınız" tavsiyelerinin aldatmaca olduğuna dikkat çeken Rotahaber, altın uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk'ün görüşlerini sizlerle paylaşmıştı.

Altın yine yükselişe geçti
Altın yine yükselişe geçti
Uluslararası piyasalarda altının ons fiyatı 4 ayın en düşük seviyesine geriledi. Önceki gün 1.605,66 dolardan kapanan altının onsu dün 1.589,97 liraya gerileyerek ocak ayı başındaki seviyelerine döndü.
Altın 1.565 dolar seviyelerinden başladığı ocak ayını 1.738 dolardan, şubat ayını 1.696 dolardan, mart ayını 1,667 dolardan, nisan ayını ise 1.664 dolardan kapatmıştı.

Altın ve para piyasaları uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk,
bazı uzmanların aksine yatırımcılara bu dönemde altın almamaları uyarısında bulundu. Yıldırımtürk, gerekçelerini de sıraladı.
Dünya altın spekülatörlerinin geçtiğimiz dönemde çok fazla miktarda altın satın aldığını hatırlatan Yıldırımtürk, şimdi bu spekülatörlerin Avrupa'da zor duruumda ülkelerin çok yüksek faizlerle piyasaya sürdüğü tahvillerden almak istediği ve bunun için de ellerindeki altınları satma peşinde olduğunu açıklamıştı.
Mehmet Ali Yıldırımtürk, bu çevrelerin ellerindeki rezervleri hızla boşaltıp paraya dönmek istediklerini ama dönemediklerini söyledi. Avrupa ülkelerinin krize girmesiyle birlikte devlet tahvillerinde faizlerin çok yükseldiğini hatırlatan Yıldırımtürk, “Önümüzdeki hafta İspana devlet faizi ihalesi var. Faizleri de altından elde edecekleri muhtemel gelirden çok çok daha fazla. Altından çıkıp tahvile girmek istiyorlar, kimse bu oyuna gelmemeli” dedi.
ROTAHABER
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret