Advert
Advert
Advert

Altın yatırımcısı biraz daha beklemelidir

Altın fiyatlarında artan düşüşü değerlendiren Gaziantep Kuyumcular Odası Başkanı, altına yatırım yapmak isteyen yatırımcıların biraz daha beklemesi gerektiğini söyledi.

Altın yatırımcısı biraz daha beklemelidir
Altın yatırımcısı biraz daha beklemelidir

Altına yatırım yapacak vatandaşların biraz daha beklemeleri gerektiğini belirten Gaziantep Kuyumcular Odası Başkanı Sedat Özdinç, altın fiyatlarının her geçen gün düşüşe geçtiğini altına yatırım yapmak isteyenlerin biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu belirtti.

Siyasi istikrarın gelmesi ile birlikte altın satışlarının artmaya başladığını belirten Özdinç, altın fiyatlarının hızla düşüş gösterdiğine dikkat çekti.

Altına yatırım yapacak olan vatandaşları uyaran Özdinç, “Seçimler öncesinde gram altın fiyatı 106 lirayı görürken, şu anda ise 96 liraya düştü. Altın fiyatları her geçen gün düşüşe geçmektedir. Fakat önümüzdeki ay Amerikan Merkez Bankası’nın (FED) kararı altın fiyatlarını artırabilir. Bundan dolayı yatırımcılar biraz daha beklemelidir.”dedi.

Seçimlerin ardından şu anda altının gram fiyatı 96 liradan işlem gördüğünü belirten Özdinç, “Altın fiyatlarının düşüşe geçmesi ile kuyumcularda hareketlilik başladı. Kuyumcu esnafımız şu an satışlardan memnun. Hükümetin kurulmasının ardından altın bu gün de biraza daha düşüş yaşadı.” ifadelerini kullandı.

Altına yatırım yapılması için biraz daha beklenilmesi gerektiğini belirten Özdinç, “Altına yatırım yapmak isteyen yatırımcıların biraz daha zamana ihtiyacı var diye düşünüyorum. Doların Türk Lirası karşılığındaki değeri düşerse, inşallah fiyatlar daha da düşer. Altın fiyatlarında biraz daha gerileme bekliyoruz. Altın yatırımı için acele edilmemelidir.”şeklinde konuştu. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle