Advert
Advert
Advert

Altın fiyatları hızla yükseliyor

Teşvik haberlerinden beslenmeyi sürdüren altın 11 ayın yükseğinden işlem görüyor. Cumhuriyet Altınının satış fiyatı 692,00 lira oldu

Altın fiyatları hızla yükseliyor
Altın fiyatları hızla yükseliyor

ABD'den Japonya'ya merkez bankalarının kıymetli metale olan talebi destekleyeceği spekülasyonu ile altın yaklaşık 11 ayın yükseğine tırmandı. Platin de şubat ayından beri en yüksek seviyeyi gördü.

Spot altının onsu yüzde 0.3 artışla 14 kasım tarihinden beri en yüksek seviye olan 1,796.10 dolara çıktı ve Singapur'da yerel saatle 12:58'de 1,794.25 dolardan işlem gördü. Platin ise 1,726 dolardan işlem görmeden önce yüzde 0.7 artışla 29 şubattan beri en yüksek seviye olan 1,730.50 dolara çıktı.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi, politika yapıcıların gösterge faizi yüzde 0.75'te bırakmalarının ardından yaptığı açıklamada merkezin "koşulların tamamlanmasıyla beraber" devlet tahvillerini almaya başlayacağını açıkladı. Amerikan Merkez Bankası Federal Rezerv'in üçüncü tur parasal genişlemeye gitmesi ile altın üçüncü çeyrekte yüzde 11 değer kazandı.

Aralık vadeli altının onsu pek fazla değişim göstermeyerek 1,796.10 dolardan alıcı buldu. ETF'deki altın varlıklarının tüm zamanların rekorunu kırması ile altın yatırımcıları üç haftadır alış ağırlıklı trend izliyorlar. Bloomberg anketine katılan 32 analistin 20'si önümüzdeki hafta altında yükseliş beklerken, 9 analist sarı metalin değer kaybedeceğini düşünüyor, 3 analist ise yatay seyir izleyeceği görüşünde.

İstanbul Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 103,35 lira, Cumhuriyet Altınının satış fiyatı ise 692,00 lira oldu. Dünya Bülteni

24 ayar külçe altın Cumhuriyet Altını Mario Draghi ABD Japonya Altın fiyatları hızla yükseliyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu