Reklamı Geç
Advert
Advert

Altaç: Partimize yapılan saldırıyı kınıyorum

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, partisinin Kocaköy ilçe binasına yapılan ses bombalı saldırıyı kınadı.

Altaç: Partimize yapılan saldırıyı kınıyorum
Altaç: Partimize yapılan saldırıyı kınıyorum

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç yaptığı açıklamada, partisinin Kocaköy ilçe binasına yapılan ses bombalı saldırıyı sert bir şekilde kınayarak, bu tür saldırıların bölgeyi karıştırmak isteyenlerin tavrı olduğunu söyledi.

“Sokak Vandalları hedef gözetmiyor”

Ak Parti Kocaköy ilçe teşkilatına dün akşam saat 21.00 sıralarında kimliği belirsiz kişilerce bir saldırının düzenlendiğini belirten Altaç, “Bu saldırıyı şiddetle kınıyorum. Sokak Vandalları, son dönemlerde hedef gözetmeksizin önüne gelen her yere zarar veriyorlar.” dedi

Altaç, “Vatandaşların canına, malına, kamuya ait yerlere, siyasi parti binalarına ciddi anlamda saldırılarda bulunmaktadırlar. Gözü dönmüş bu Provokasyoncular dün akşam saat 21.00 sıralarında Kocaköy İlçe binamıza ses bombalarıyla saldırıda bulunmuşlar. Teşkilat mensuplarımızın parti binasında çıktıktan sonra yapılan bu saldırıda, hamd olsun ölüm ve yaralama olmadı. Sadece büyük çapta maddi hasar meydana geldi. Daha önce ki dönemlerde de Teşkilat binalarımıza, seçim bürolarımıza defalarca ciddi saldırılara maruz kaldık. Teşkilat mensuplarına yönelik yapılan bu saldırılar ve baskıların amacı dava arkadaşlarımızı sokak eylemlerine çekilmek istiyorlar.” ifadelerini kullandı.

“En iyi bildikleri iş, yakmak ve yıkmak”

Uluslararası dinamiklerin oluşturduğu zeminde ortaya çıkan bu Provokatörlerin yaptığı tahriklere aldanmayacaklarını ve tuzaklarına asla prim vermeyeceklerini ifade eden Altaç, En iyi bildikleri iş yakmak, yıkmak olanlara karşılık, bizlerde şehrimizi ve halkımızın gönüllerini inşa etmeye devam edeceğiz. Bazı siyasi çevrelerin söylemleriyle vatandaşlarımızı sokaklara davet ederek Provokatörlere rahat bir zemin hazırlamaya çalışmaktadırlar. Buna Karşılık halkımızın sağduyusu bu kirli tezgâhı bozacaktır. Kamu düzenin zarar görmemesi, halkımızın yakaladığı bu huzurunun bozulmaması için bu siyasi çevrelerin söylemlerine dikkat etmeleri ve sağduyulu davranmalarına gerekmektedir. Yapılan onca Provakatif eylemlere rağmen Kardeşliğimize zarar verilmesine asla izin vermeyeceğiz.” şeklinde konuştu. (İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karar çıktı! MHP'li ve sürpriz isimlerle yeni kabine yolda
Karar çıktı! MHP'li ve sürpriz isimlerle yeni kabine yolda
AK Parti'de olağanüstü kongre kararı-Tarih belli oldu
AK Parti'de olağanüstü kongre kararı-Tarih belli oldu