Advert
Advert
Advert

DEDAŞ'IN ŞANLIURFA’YA YATIRIMLARI SÜRÜYOR

Alt yapı eksikliklerin var olduğu Şanlıurfa'da Dicle EDAŞ, Müşterilerine kaliteli ve kesintisiz enerji sağlamak için bakım, onarım ve yatırım faaliyetlerini sürdürüyor.

DEDAŞ'IN ŞANLIURFA’YA YATIRIMLARI SÜRÜYOR
DEDAŞ'IN ŞANLIURFA’YA YATIRIMLARI SÜRÜYOR

 Bir yandan yatırımlarını gerçekleştiren Dicle EDAŞ, diğer yandan da il genelinde trafo, enerji nakil hatları, abone bağlantı tesisleri ve pano gibi şebeke ekipmanlarının bakım ve onarımını yapıyor. Bu arada, kış öncesi ihtiyaç duyulan yerlerde ise yenileme çalışmaları gerçekleştiriliyor.

BAĞLANTI TESİSLERİ YENİLENİYOR
Şanlıurfa’daki elektrik şebekesinin daha sağlıklı ve modern bir yapıya kavuşması için yatırımlarını sürdürdüklerini belirten Dicle EDAŞ Şanlıurfa Bölge Koordinatörü Neşet Demirbağ, şöyle dedi:
”Çalışmalarımız il merkezinin yanında ilçe merkezleri ve kırsalda da sürüyor. Amacımız elektrik enerjisinin sorunsuz bir biçimde dağıtılması. Olası arızalar sonucunda meydana gelebilecek kesintileri minimize etmek için müşterilerinin bağlantı tesislerinde planlı, periyodik bakım ve yenileme çalışmalarına devam ediyoruz. Bir yandan yenilenmesi gereken şebekeler yenilenirken, diğer yandan yıpranan ve yetersiz kalan şebekelerde de onarım ve restorasyon çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu çalışmaların yanında ekiplerimiz, trafo ve panoların da bakım ve onarımları yapıyorlar.”

YATIRIM ÇALIŞMALARI SÜRECEK
Şanlıurfa genelindeki, görüntü kirliliğini ortadan kaldırırken, iletim hatlarını daha güvenli hale getirmeyi amaçladıklarını da belirten Demirbağ, “Bölgenin öncelikleri ve ihtiyaçlarına göre şebeke iyileştirme çalışmaları yaparak, arızaları en aza indirmeyi hedeflemiştik. Yapılan yatırımlarla birlikte bu hedeflere adım adım ilerliyoruz. Yılsonuna kadar yatırım çalışmalarımız devam edecek.’’ dedi.

KISA SÜRELİ KESİNTİLER OLABİLİR
Yapılmakta olan çalışmalar nedeniyle zaman zaman kısa süreli elektrik kesintileri yaşanabileceğine de dikkat çeken Dicle EDAŞ Bölge Koordinatörü Neşet Demirbağ, bakım, onarım ve yatırım programları kapsamında hayata geçirilen çalışmalar süresince, yeni yapılan şebekelerine enerji verilmesi esnasında kısa süreli programlı kesintiler meydana gelebilmektedir. Şanlıurfa geneline sağlanan enerjinin kalitesini artırmak amacıyla gerek kazı çalışmalarımız, gerekse enerji verilişi esnasında meydana gelebilecek kısa süreli kesintilerden dolayı vereceğimiz geçici rahatsızlığı anlayışla karşılayan herkese teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Alt yapı Şanlıurfa Dicle EDAŞ kaliteli kesintisiz enerji bakım onarım yatırım faaliyetlerini sürdürüyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır