Advert
Advert
Advert

Almanya’dan Urfa’ya yardım-Fotoğraflı

Yıllardır Avrupa’nın birçok ülkesinde hizmet veren ve Türkiye’den Avrupa’ya göç etmiş Yurttaşlarımızın oluşturduğu IGMG(İslam Toplumu Milli Görüş) Teşkilatından bir grup üye Gurbetçi, Almanya’da Müslüman kardeşlerimizin yardımlarını Şanlıurfa’ya getirdi.

Almanya’dan Urfa’ya yardım-Fotoğraflı
Almanya’dan Urfa’ya yardım-Fotoğraflı
Yıllardır Faaliyet gösteren ve gurbetçi vatandaşlarımız arasında birlik ve beraberliği sağlayan onların benliklerini kaybetmemesi, milli ve manevi değerlere sahip olmaları ve Avrupa’ya İslam’ı anlatmak için faaliyet gösteren, Milli Görüş kuruluşu olan İGMG Gurbetçilerin yardımını dağıtmak için bu yıl ki Ramazan ayında da Şanlıurfa’yı seçtiler. Almanya’dan gelen gurbetçiler, Anadolu Gençlik Derneği(AGD) Şanlıurfa şubesi ile birlikte Urfa’nın yardıma muhtaç ailelerini belirleyip yardımları ihtiyaç sahiplerinin evlerine ulaştırdılar. Urfalı kardeşleriyle buluşan onlarla ekmeklerini paylaşan gurbetçiler zaman zaman duygusal anlar yaşadılar.

AGD Şanlıurfa Şube Başkanı Fevzi Çelik ”Yapılan bu organizasyon bizlere kardeşliği hatırlatan, kardeşliğin,birlik ve beraberliğin sadece yan yana olmadan, birbirimizi hiç görmeden bile olabileceğini gösterdi.Ben Urfalı hemşehrilerim adına bu yardımı yapan tüm IGMG üyelerine teşekkür ediyorum.Onların kalplerinin ferah olmalarını istiyorum.Çünkü yardımları yüzde yüz olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştı.O kardeşlerim Milli Görüş Şuurunun kendilerine verdiği bilinçle bu yardımları hiç görmedikleri insanlara gönderdiler ve mükafatı olarakta Urfa’daki kardeşlerinin hayır ve bereket dualarını aldılar.Rabbim onları Bu inandıkları davadan saptırmasın,hepimizin ayağını İslam davasında sabit kılsın.Rabbim hayırlarını kabul ve makbul etsin.”şeklin de açıklamalarda bulundu.

Binlerce kilometre uzaklardan yurdumuza gelen misafirler ise kendilerini bu dava ile tanıştıran Milli Görüş Lideri Rahmetli Prof.Dr. Necmeddin ERBAKAN hocaya ve AGD Şanlıurfa Şubesine teşekkürlerini bildirdiler. Grup üyeleri;”Bizler böylesi bir organizasyonu düzenledikleri için başta IGMG Almanya Teşkilatına, Bizleri burada misafir eden AGD Şanlıurfa Teşkilatına teşekkür ediyoruz. Ve en önemlisi bizlerin bu davada bulunmasına vesile olan ,yurtdışına bu kurumların açılmasına ön ayak olan Rahmetli Erbakan Hocamıza da Allahtan Rahmet diliyoruz.Bizler bu organizasyon ile Urfalı kardeşlerimizle kucaklaştık, onların sıkıntılarını dinledik,onların dertlerine bir nebze de olsa ortak olmaya çalıştık.Tabiki bu yetmez ve yeterli olamaz.Çünkü biz Müslümanlar kardeşiz,kardeşliğimizin gereği olarak daha çok çalışmalıyız,birbirimize kenetlenmeliyiz ve tüm sıkıntıları elbirliğiyle çözmeliyiz.”diyerek dört gün kaldıkları Şanlıurfa’dan ayrıldılar.www.balıklıgöl.com


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı