Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Almanya'da ticari ötanaziye hapis cezası

Almanya'da ticari ötanaziye hapis cezası

Almanya'da Federal Meclis tarafından kabul edilen tasarıya göre, ticari amaçlı ötanazi uygulayan kişi ve kuruluşlara üç yıla kadar hapis cezası verilebilecek.

Giriş Tarihi: 7 Kasım 2015 Cumartesi 14:24
Almanya'da ticari ötanaziye hapis cezası

Almanya'da uzun süredir tartışma konusu olan ötanazi ile ilgili yasal düzenleme tartışmalarına, Federal Meclis son noktayı koydu. Dört tasarı üzerinde yapılan oylamalar sonucunda, ötanaziye ticari amaçlı organize yardımın yasaklanmasını öngören tasarı kabul edildi.

Ötanaziye ticari yardıma cezai müeyyide getiren yasa tasarısı 233'e karşı 360 oyla kabul edilirken, dokuz milletvekili ise çekimser oy kullandı.

Yasak ile beraber, tedavisi mümkün olmayan bir hastalığa yakalanmış olan ve yaşamına son verilmesini isteyen bir kişiye para karşılığı ölümcül bir ilaç verenler, üç yıla varan hapis cezasına çarptırılacak.

Alman Protestan Kilisesi kararı memnuniyetle karşılarken, Hamburg merkezli Ötanazi Yardım Derneği ise kararı Anayasa Mahkemesi'ne götüreceğini açıkladı.  

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Türkiye 4 Bin askerle hedefe kilitlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com