Advert
Advert
Advert

Angela Merkel Suriyelilerle ilgili açıklama yaptı

Belçika’nın Başkenti Brüksel’de iki gün süren AB Lider Zirvesi’ne katılan Almanya Başbakanı Angela Merkel, burada yaptığı basın açıklamasında; Suriyelilerin kendini güvende hissedebileceği sınırlı bölgelerin belirlenmesinden yana olduklarını söyledi

Angela Merkel Suriyelilerle ilgili açıklama yaptı
Angela Merkel Suriyelilerle ilgili açıklama yaptı

Suriye’de yaşanan drama ilişkin bir hafta önce insani yardımlar konusunda Münih’te varılan anlaşmanın yerine getirilmesini ve Halep’e insani yardımın ulaşmasına olanak sağlanmasını gerektiğini belirten Merkel, her ne kadar Suriye’nin bazı bölgelerine bu yardımın gitmişse de özellikle Halep konusunda çalışmalara devam ettiklerini dile getirdi.  

Merkel, iki gün süren Avrupa Birliği Lider Zirvesi’nde, "Suriye'de, müzakere yoluyla sivil halkın kendisini güvende hissedebileceği sınırlı bölgelerin belirlemesinden yana görüşlerimizi ifade ettik." diye belirtti.

Cenevre görüşmelerinin yeniden başladığını ifade eden Merkel, şunları söyledi: “Bu konunun ön planda olması lazım. On binlerce kişi bombalanacaklarından dolayı korku ve endişe duyuyorsa, tam da bu bölgelerin bombalanmamasının mümkün olması lazım. Esed rejimini ve onun destekçilerini burada müzakere yoluyla çözümü mümkün kılmaya özellikle davet ettik.”

Merkel ayrıca Başbakan Ahmet Davutoğlu ile de telefonda görüştüğünü, kısa bir zaman içinde 28 AB üyesi ülke ve Türkiye ile bir zirve yapılacağını açıkladı. Merkel, bu zirvenin ne zaman yapılacağı konusunda şu an herhangi bir tarihin belirlenmediğini sözlerine ekledi.  (İLKHA)

Almanya Başbakanı Angela Merkel Belçika Başkent Brüksel Münih Suriye Avrupa Birliği Lider Zirvesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler