Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Alman gelin Şanlıurfa'da Müslüman oldu VİDEO

Alman gelin Şanlıurfa'da Müslüman oldu VİDEO

Şanlıurfalı Hüseyin Bindal ile evli olan alman gelin Janet Bindal kucağında çocuğuyla geldiği Şanlıurfa’da Dergâh Makamında Müslümanlığı seçti.

Giriş Tarihi: 5 Kasım 2013 Salı 16:30
Alman gelin Şanlıurfa'da Müslüman oldu VİDEO

Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesi nüfusuna kayıtlı olan 28 yaşındaki Hüseyin Bindal ile evli olan 28 yaşındaki alman gelin Janet Bindal kucağında üç buçuk aylık çocuğuyla birlikte geldiği Şanlıurfa’da dergâh makamında Müslüman oldu.

Tatil amacıyla eşi Hüseyin ve üç buçuk aylık çocuğu Mustafa Taha ile birlikte Şanlıurfa’ya gelen Almanyalı gelin Janet Bindal Şanlıurfa’da Müslüman olmayı istemesi üzerine eşi ve ailesi tarafından dergâh makamına getirildi.

Dergâh makamında dergâh camii imam hatibi bekir beşkat’ın yanına giden hüseyin bindal eşi alman Janet Bindal’ın Müslüman olmayı istediğini Dergâh Camii İmam Hatibi Bekir Beşkat’a iletti.

Dergâh Camii İmam Hatibi Bekir Beşkat alman gelinin bu isteği üzerine Alman Gelin Janet Bindal’a Camii İçersinde Kelime-İ Şahadet getirterek Müslüman olmasına yardımcı oldu. Alman gelin Janet Bindal’ın Müslüman olmasına ailenin yakınları da şahitlik yaptı.

Dergâh Camii İmam Hatibi Bekir Beşkat Alman Gelin Janet Bindal’ın Müslüman olmasının ardından alman geline kuran-ı kerim ve İngilizce ve Türkçe çeşitli dini yayınlar hediye etti.

Dergâh Camii İmam Hatibi Bekir Beşkat burada yaptığı açıklamada bindal ailesini ve alman gelin Janet Bindal’ı Müslümanlığı seçmesinden dolayı kutladığını ifade etti.

Müslümanlığı seçen alman Gelin Janet Bindal’ın eşi Şanlıurfalı Hüseyin Bindal ise açıklamasında eşinin kendi isteği ile Müslümanlığı seçmek istediğini belirterek en az eşi kadar kendisinin de mutlu olduğunu belirtti.

Haber: Müslüm Alkış / Kanalurfa

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com