Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Alman gazeteci Kalnoky, Gazeteciler birliğinde

Alman gazeteci Kalnoky, Gazeteciler birliğinde

Giriş Tarihi: 16 Mayıs 2011 Pazartesi 00:20
Alman gazeteci Kalnoky, Gazeteciler birliğinde

Alman Gazeteci Boris Kalnoky Şanlıurfa Gazeteciler Birliğinde; “Bölge illerinde çok eşlilik”

Almanya’nın 180 Bin tirajlı tek ulusal gazetesi olan Die Welt gazetesinin Türkiye Temsilcisi Boris Kalnoky, imam nikahlı evlilik ve çok eşlilik üzerine araştırma yapmak üzere geldiği Şanlıurfa’da Gazeteciler birliğine konuk oldu. Kalnoky, bölge illerinde çok eşliliğin nasıl olduğunu araştırdıklarını söyledi.

 

Şanlıurfa Gazeteciler Birliğinin Dergah-Balıklıgöl platosu içersinde yer alan Lokallerinde Birlik Başkanı Veysel Polat, 2. Başkan Müslüm Abacı, Genel Sekreter M.Talat Akay, Yönetim kurulu üyelerinden Abdülkadir Karacabey, Şahban Kılıç tarafından karşılanan Alman Die Welt gazetesinin Türkiye Temsilcisi Boris Kalnoky ve Muhabiri Hülya Özaktürk, bir süre sohbet edip, çay içtikten sonra, Şanlıurfa TYB üyesi Sosyolog Mahmut Kaya ve Gazetecilerden çok eşlilik ve imam nikahı konusunda bilgiler aldı.

 

Kendisinin İstanbul’da kaldığını ve zaman zaman Türkiye’yi ve çeşitli ülkeleri dolaşarak haber yaptığını belirten Alman Die Welt gazetesinin Türkiye Temsilcisi Boris Kalnoky, muhabiri Hülya Özaktürk’ün tercümanlığı ile Şanlıurfa ve bazı bölge illerinde imam nikahlı evlilikler ve çok eşlilik konusunda araştırma yapıp makale hazırlayacağını belirtti.

 

Şanlıurfa Gazeteciler Birliği üyelerinin soruları üzerine, Türkiye’de AK Parti ile Askeriyenin ters düştüğünü görüp haberini yaptığını, eski siyasilerimizden merhum Prof.Dr. Necmeddin Erbakan’ın mühendis olması nedeniyle Türkiye’de fabrikalar kurulması yönünde çalıştığını, dini liderlerden Fetullah Gülen’in ise eğitime ağırlık verip dünyanın her tarafından Türk okulları açtığını söyledi.

 

Alman Die Welt gazetesinin Türkiye Temsilcisi Boris Kalnoky, Almanya’nın her konuda mükemmel bir ülke olduğunu ancak İslami yönden zayıf kaldığını belirtti.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com